Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАКРОЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СУКУПНОГО ПОПИТУ

МАКРОЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СУКУПНОГО ПОПИТУ

Назва:
МАКРОЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СУКУПНОГО ПОПИТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,80 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
 
ХОДЖАЯН АЛІНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 330.112.1+330.55 (043)
МАКРОЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
СУКУПНОГО ПОПИТУ
 
08.01.01 – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економічного прогнозування НАН України.
Науковий керівник доктор економічних наук, доцент
Кваснюк Борис Євгенович,
Інститут економічного прогнозування НАН України,
заступник директора з наукової роботи,
завідувач відділу економічного зростання та
структурних змін в економіці.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Єщенко Петро Степанович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри економічної теорії;
кандидат економічних наук
Крючкова Ірина Володимирівна,
Інститут економічного прогнозування НАН України,
завідувач відділу моделювання та короткострокового прогнозування.
Провідна установа: Київський національний економічний університет,
кафедра політичної економії (м. Київ).
 
Захист відбудеться “09” квітня 2003 р. о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України, 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “04” березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Основні орієнтири розвитку незалежної України - створення ефективної конкурентоспроможної економіки, здатної забезпечити стабільне економічне зростання і високий рівень життя населення. Базисними передумовами реалізації стратегічних завдань економіки є збалансованість і пропорційність основних її параметрів – сукупного попиту та сукупної пропозиції.
Актуальність теми. Макроекономічне регулювання сукупного попиту - гостра та нерозв'язана проблема економічної теорії та народногосподарської практики України в умовах ринкової трансформації економіки. Оптимізація сукупних попиту та пропозиції в сучасному світі, навіть у групі промислово розвинутих країн, не відбувається автоматично, а вимагає цілеспрямованих зусиль держави. Це тим більше характерно для перехідної української економіки, де деформовано головні макроструктурні пропорції, не налагоджено належне управління процесами розширеного відтворення валового внутрішнього продукту (ВВП), динаміки та структури доходів домашніх господарств, не задоволено попит юридичних і фізичних осіб за якістю та структурою сучасних товарів і послуг.
Основою сукупного попиту виступає попит домашніх господарств, їх ресурси є визначальною передумовою економічного зростання. В Україні державне регулювання їх потоками практично не здійснюється. Показники наявного доходу домашніх господарств, їх схильності до споживання та заощадження не входять до щорічних програм економічного та соціального розвитку, особисті заощадження громадян не залучені у банківську сферу, конвертуються переважно в іноземну валюту. Це кінець кінцем підриває мотиваційні засади сукупного попиту та його вплив на економічний розвиток.
Теоретичним і прикладним питанням сукупного попиту та пропозиції, їх регуляторним засадам приділялася і приділяється певна увага. Основи методології розв'язання даних проблем закладені у працях таких відомих економістів, як Л.Вальрас, В.Парето, Дж.Кейнс, В.Леонтьєв, П.Самуельсон, Дж.Сакс та інших авторів, які підготували сучасні підручники з макроекономіки. Взагалі більшість українських і російських учених, що займаються проблемами макроекономічного регулювання та економічного зростання, державного регулювання економіки, піднімають актуальні питання регулювання сукупного попиту. Це, зокрема, відноситься до робіт В.В.Андрєєва, А.С.Булатова, В.І.Відяпіна, А.С.Гальчинського, В.М.Гейця, А.А.Гриценка, П.С.Єщенка, Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МАКРОЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СУКУПНОГО ПОПИТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок