Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Процеси подвійного обміну в розчинах комплексних фторидів

Процеси подвійного обміну в розчинах комплексних фторидів

Назва:
Процеси подвійного обміну в розчинах комплексних фторидів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,31 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Український державний хіміко-технологічний університет
Тарасова лідія демидівна
УДК 621.3.035.221.6
Процеси подвійного обміну в розчинах комплексних фторидів
02.00.01 – неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Дніпропетровськ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі хімії та інженерної екології Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Плахотник Володимир Миколайович,
Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна,
завідувач кафедри хімії та інженерної екології
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор,
член. - кор. НАН України
Присяжний Віталій Дем’янович,
Міжвідомче відділення електрохімічної енергетики НАН України, м. Київ
доктор хімічних наук,
Гельмбольдт Володимир Олегович,
Фізико – хімічний інститут захисту навколишнього середовища і людини при Одеському державному університеті ім. І.І. Мечникова, завідувач відділом
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, м. Київ
Захист відбудеться 14.10.2005 р. о 11 годині 00 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.01 в Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: пр. Гагаріна, 8, 49005, м. Дніпропетровськ.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету (пр. Гагаріна, 8, 49005, м. Дніпропетровськ).
Автореферат розісланий 12.09.2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.х.н., доцент Пініеллє І.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед автономних джерел живлення літієві батареї займають провідне місце. Незважаючи на наявність попиту і накопичений досвід, виробництво цих електрохімічних пристроїв у країнах СНД, у тому числі і в Україні, стримується відсутністю розроблених способів одержання компонентів реактивної частини фторокомплексних солей літію високої якості та електролітів на їх основі. В даний час одним із найбільш поширених варіантів електроліту для літієвих батарей є використання систем: літій гексафторофосфат - апротонне середовище. Такі системи дозволяють створювати акумулятори, що характеризуються низьким електричним опором в широкому інтервалі температур, порівняно невисокою токсичністю матеріалів та пожеже- і вибухобезпекою.
Одержання літій гексафторофосфату пов’язане з рядом труднощів, які обумовлені, в першу чергу, низькою термічною стійкістю, викликаною високою поляризуючою здатністю зовнішньосферного катіону. Крім того, в процесі одержання високочистого продукту значну роль відіграють його гігроскопічність та схильність до утворення сольватів. У зв'язку з цим актуальним є пошук нових шляхів одержання електролітів для літієвих батарей, у тому числі - проведення реакцій подвійного обміну між тетраедричними та октаедричними фторокомплексними солями літію.
Розробка цього напрямку пов’язана з дослідженням фазових рівноваг означеної групи комплексних сполук у різноманітних апротонних середовищах. На сьогодні найбільш поширеним методом створення органічних електролітів для літієвих батарей є використання систем підвищеної компонентності, що дозволяє значно збільшити електропровідність і стабільність електролітів. Таким чином, для вибору раціональних умов перебігу реакцій обміну необхідно мати у своєму розпорядженні надійну інформацію щодо фазових рівноваг у системах, які вміщують фторокомплексну сіль та індивідуальні розчинники у максимально можливому інтервалі температур, та інформацію про фізико-хімічну поведінку одержаних продуктів у суміші розчинників. Такі відомості представляють важливу наукову інформацію про вплив фундаментальних параметрів будови комплексів на процеси сольватації, асоціації і інших міжчасткових взаємодій у системах фторокомплекс – апротонне середовище.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Процеси подвійного обміну в розчинах комплексних фторидів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок