Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ВИКОРИСТАННЯ ДЖЕРЕЛЬНИХ ВОД (НА ПРИКЛАДІ ХАРКІВСЬКОГО РЕГІОНУ)

ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ВИКОРИСТАННЯ ДЖЕРЕЛЬНИХ ВОД (НА ПРИКЛАДІ ХАРКІВСЬКОГО РЕГІОНУ)

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ВИКОРИСТАННЯ ДЖЕРЕЛЬНИХ ВОД (НА ПРИКЛАДІ ХАРКІВСЬКОГО РЕГІОНУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,06 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
??????????? ???????-????????? ????????
??????????? ???????
Дмитренко Тетяна Володимирівна
 
УДК 504.06:(628.196:628.112)
ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ВИКОРИСТАННЯ ДЖЕРЕЛЬНИХ ВОД
(НА ПРИКЛАДІ ХАРКІВСЬКОГО РЕГІОНУ)
Спеціальність 21.06.01 – екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській національній академії міського господарства Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Стольберг Фелікс Володимирович,
Харківська національна академія міського господарства, завідувач кафедри інженерної екології міст
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Душкін Станіслав Станіславович,
Харківська національна академія міського господарства, завідувач кафедри водопостачання, водовідведення та очищення вод
кандидат технічних наук, доцент
Любавіна Олена Олександрівна,
Харківський державний університет харчування та торгівлі, доцент кафедри охорони праці та екології харчових виробництв
Провідна установа : | Донбаська державна академія будівництва і архітектури, кафедра міського будівництва та господарства, Міністерство освіти і науки України,
м. Макіївка
Захист відбудеться “ 14 ” січня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.812.01 в Українському науково-дослідному інституті екологічних проблем за адресою: 61166, м. Харків, вул. Бакуліна, 6.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем (61166, м. Харків, вул. Бакуліна, 6).
Автореферат розісланий “ 13 ” грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Жуковський Т.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Забезпечення населення якісною питною водою – одне з найважливіших державних завдань. Слід відзначити, що на практиці з цього питання за останні 10 – 20 років на території країн СНД, зокрема, в Україні, Російській Федерації та інших країнах, склалося вельми критичне становище, близьке до екологічної кризи. Якість питної води для населення України не завжди відповідає необхідним санітарно-гігієнічним вимогам і продовжує з кожним роком погіршуватися. Протягом останніх років кількість щорічно зареєстрованих спалахів кишкових інфекцій в Україні зросла втричі. За даними академіка В.В. Гончарука, в Україні більшість населення користується водою, якість якої не відповідає діючим нормативам.
Погіршення якості води в системах централізованого водопостачання привело до пошуку додаткових джерел постачання населення питною водою. За останні п’ятнадцять років у великих містах України (Києві, Харкові, Одесі та ін.) введено в експлуатацію артезіанські свердловини, що забезпечують населення водою більш високої якості. При цьому вода забирається з підземних горизонтів, захищених від антропогенної дії шарами водонепроникних порід. Зокрема, в Харкові організовано постачання населення водою з артезіанських свердловин глибиною 700 м. Наявність додаткового джерела водопостачання дозволяє забезпечити надійність водопостачання, особливо у разі виникнення екстраординарних ситуацій, пов'язаних з можливими техногенними катастрофами, небезпекою терористичних актів та іншими форс-мажорними обставинами.
До додаткових джерел питної води слід віднести і джерельну воду, якою користується населення міст протягом багатьох десятиріч і навіть сторіч.
Зважаючи на сказане, актуальними і невідкладними є питання, пов'язані з науковим обґрунтуванням можливості забезпечення екологічно безпечного ви-користання населенням джерельних вод урбанізованих територій для питних цілей.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано відповідно до державної програми “Моніторинг геологічного середовища територій Сумської, Полтавської, Харківської облас-тей” (№ У01-30/17 держреєстрації, 2001-2006 рр.) та регіональних програм: “Джерела м. Харкова” (затверджена Науковою радою Північно-східного наукового центру Національної академії наук України, м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ВИКОРИСТАННЯ ДЖЕРЕЛЬНИХ ВОД (НА ПРИКЛАДІ ХАРКІВСЬКОГО РЕГІОНУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок