Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Малогабаритні антени з керованою поляризацією випромінювання для рухомих об’єктів радіозв’язку

Малогабаритні антени з керованою поляризацією випромінювання для рухомих об’єктів радіозв’язку

Назва:
Малогабаритні антени з керованою поляризацією випромінювання для рухомих об’єктів радіозв’язку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,53 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Лук’янчиков Андрій Володимирович
УДК 621.396.676
 
Малогабаритні антени
з керованою поляризацією випромінювання
для рухомих об’єктів радіозв’язку
05.12.07 - Антени та пристрої мікрохвильової техніки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Севастопольському національному технічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, доцент Проценко Михайло Борисович, Севастопольський національний технічний університет, доцент кафедри радіотехніки
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, доцент Должиков Володимир Васильович,
Харківський національних університет радіоелектроніки, професор кафедри основ радіотехніки
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Губар Володимир Олександрович,
Науковий метрологічний центр (військових еталонів), начальник
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, кафедра прикладної електродинаміки, Міносвіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “31” травня 2006 р. о 15:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.03 при Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61726, Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки.
Автореферат розісланий “28” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безрук В. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Існуючі тенденції підвищення ефективності радіозасобів, у тому числі застосовуваних на рухомих об'єктах, приводять до необхідності розробки й створення антенних пристроїв, що більш повно використовують потенційні властивості електромагнітного поля. Особливої уваги заслуговують малогабаритні антенні пристрої, якісні характеристики яких визначаються не тільки можливістю формування необхідної спрямованості випромінювання, тобто амплітудною діаграмою спрямованості (ДС) та частотними властивостями, але й можливістю формування заданого виду поляризаційної структури електромагнітного поля як при випромінюванні, так і при прийомі.
У цей час на рухомих об'єктах найчастіше використовуються антени з фіксованою поляризацією випромінювання, що обмежує гранично досяжні можливості радіосистем як по енергетичному потенціалу радіоканалу, так і за стійкістю радіозв'язку на граничних відстанях. Одним зі способів підвищення цих можливостей є зменшення поляризаційних втрат шляхом застосування антен з керованою поляризацією поля випромінювання.
Завдяки малим массо-габаритним показникам, можливості формувати поле як лінійної, так і кругової поляризації, а також простоті збудження, до найбільш перспективних випромінювачів, придатних для створення таких антен, можна віднести: випромінювач у вигляді спіральної структури, виконаної на конічній поверхні; друкований випромінювач (ДВ). Відомі результати досліджень малогабаритних антен на основі цих типів випромінювачів і можливості формування з їхньою допомогою, у першу чергу, необхідних поляризаційних та частотних характеристик, досить обмежені. Це утруднює обґрунтований вибір і оптимізацію геометричної конфігурації антени, схеми її збудження, розрахунок і аналіз основних характеристик випромінювання й, в остаточному підсумку, створення ефективних антен з новими можливостями й гранично досяжними характеристиками.
Отже, розробка й дослідження малогабаритних антен, що включають розробку відповідних математичних моделей випромінювачів, їх еквівалентних схем і виявлення загальних закономірностей і особливостей зміни характеристик антен, оптимізації геометричних параметрів випромінювачів, схем їхнього збудження з погляду вимог до антен рухомих об'єктів систем радіозв'язку, є актуальною задачею, яка має наукове й прикладне значення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження, представлені в дисертаційній роботі, є складовою частиною науково-дослідних робіт (НДР), виконаних на кафедрі радіотехніки Севастопольського національного технічного університету в рамках координаційних планів науково-дослідних робіт Міністерства освіти і науки України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Малогабаритні антени з керованою поляризацією випромінювання для рухомих об’єктів радіозв’язку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок