Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ СКЛАДНИХ ВИДІВ ДИНАМІКИ В УПРАВЛІННІ ВИРОБНИЧО-ЕКОНОМІЧНИМИ СИСТЕМАМИ

МОДЕЛЮВАННЯ СКЛАДНИХ ВИДІВ ДИНАМІКИ В УПРАВЛІННІ ВИРОБНИЧО-ЕКОНОМІЧНИМИ СИСТЕМАМИ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ СКЛАДНИХ ВИДІВ ДИНАМІКИ В УПРАВЛІННІ ВИРОБНИЧО-ЕКОНОМІЧНИМИ СИСТЕМАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,29 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Тимохин Володимир Миколайович
УДК 330.115
МОДЕЛЮВАННЯ СКЛАДНИХ ВИДІВ ДИНАМІКИ В УПРАВЛІННІ ВИРОБНИЧО-ЕКОНОМІЧНИМИ СИСТЕМАМИ
Спеціальність 08.03.02 – Економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Донецьк – 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Петренко Володимир Леонідович
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри економічної кібернетики
(м. Донецьк)
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, доцент Заруба Віктор Яковлевич,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України (м. Харків), завідувач кафедри економічної кібернетики і маркетингового менеджменту.
кандидат економічних наук, доцент Крачковський Володимир Вікторович,
Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. Михайла Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), доцент кафедри комп'ютерних технологій .
Провідна установа:
Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіко-математичних методів.
Захист дисертації відбудеться 27 лютого 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198а, ауд. 101.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету
(83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24)
Автореферат розіслано 22 січня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Зростаюча складність економічних процесів ставить нові, більш високі вимоги до управління економічними системами всіх рівнів. Особливого значення ця проблема набуває в країнах, що здійснюють перехід до ринкової економіки, оскільки перехідним процесам властиве яскраве соціальне забарвлення. Специфічні умови функціонування перехідної економіки характеризуються високим рівнем невизначеності, що впливає на збільшення ризиків і втрат під час прийняття управлінських рішень.
Останні дослідження у сфері поведінки економічних систем показують, що кризові явища в економічних системах можуть мати не випадковий, а систематичний характер, який визначається детермінованими механізмами функціонування економіки та її підсистем. Це й зумовило вибір теми дослідження, яка особливо актуальна для країн, що здійснюють перехід до ринкової економіки. Більш того, незважаючи на накопичений величезний досвід із застосування економіко-математичних моделей в управлінні економічними системами, економічна динаміка є новим напрямком досліджень.
Величезний внесок в її становлення як нового розділу економічної науки зробили вітчизняні й зарубіжні дослідники В.М. Глушков, Ю.Г. Лисенко, В.Л. Петренко, Х.Д. Блок, Дж. Гандолфо, Р.М. Гудвін, Л. Гурвіц, П. Каган, Н. Калдор, Х.-В. Лоренц, Ф.П. Ремзі, Л.А. Мецлер, Дж.Ф. Муз, Т. Свен, П.А. Самуельсон, Р.М. Солоу, Дж. Хансен, Дж.Р. Хикс, К.Дж. Ерроу та ін. Їх роботи присвячені вивченню питань динаміки економічних систем.
Однак абсолютна більшість відомих робіт, присвячених динаміці економічних систем, відноситься до дослідження економічних процесів макрорівня. У той же час, розгляд у достатній мірі агрегованих покажчиків функціонування економічних систем мікрорівня може забезпечити їх адекватний опис. Це дозволяє розробити єдину концепцію управління динамічними економічними системами всіх рівнів.
Нелінійність процесів, що протікають у складних економічних системах, робить неефективним застосування статистичних методів і лінійних моделей в управлінні динамікою. Концепція управління динамічними системами засновується, передусім, на застосуванні нелінійних економіко-математичних моделей і в значно більшій мірі забезпечує ефективність управлінських рішень, що приймаються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ СКЛАДНИХ ВИДІВ ДИНАМІКИ В УПРАВЛІННІ ВИРОБНИЧО-ЕКОНОМІЧНИМИ СИСТЕМАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок