Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Позовне провадження у справах з авторських і суміжних правовідносин у цивільному судочинстві України

Позовне провадження у справах з авторських і суміжних правовідносин у цивільному судочинстві України

Назва:
Позовне провадження у справах з авторських і суміжних правовідносин у цивільному судочинстві України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,98 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В. М. КОРЕЦЬКОГО
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ШТЕФАН ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 347.91/. 95: 347.78
Позовне провадження у справах з авторських і суміжних правовідносин у цивільному судочинстві України
Спеціальність: 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2000
Дисертація є рукопис
Робота виконана в Київському Національному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент
Кіреєва Наталія Олександрівна,
доцент кафедри правосуддя
Київського Національного університету
імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Пушкар Євген Георгійович, Львівський державний університет ім. Івана Франка, професор кафедри цивільного права і процесу;
кандидат юридичних наук, доцент Гетманцев Олександр Валентинович, Чернівецький державний університет імені Юрія Федьковича, доцент кафедри цивільного права і процесу.
Провідна установа
Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого.
Захист відбудеться "10" листопада 2000 року о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.236.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук при Інституті держави і права ім. В. М. Корецького Національної академії наук України за адресою: 252001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту держави і права ім. В. М. Корецького Національної академії наук України за адресою: 252001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий "09" жовтня 2000 р.
В. о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради
доктор юридичних наук Н.Р. Малишева
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ефективність економічних, політичних, соціальних перетворень, що відбуваються в України перебувають у прямій залежності від широкого використання творчого інтелектуального потенціалу держави, ефективності функціонування системи державної охорони та захисту інтелектуальної власності.
Конституція України гарантує громадянам свободу художньої, наукової і технічної творчості, захист інтелектуальної власності, авторських і суміжних прав, моральних і матеріальних інтересів творців, що пов'язані з різними видами творчої інтелектуальної діяльності.
Світовий рівень розвитку інформаційних технологій обумовлює необхідність посилення в Україні державного захисту творчого, наукового, технічного потенціалу з використанням різних судових та не судових процесуальних форм, забезпечення найбільш ефективного їх застосування.
Найбільш розвиненою і гарантованою процесуальною формою захисту авторських і суміжних прав є цивільне судочинство – нормативно врегульований процесуальний порядок здійснення правосуддя в цивільних справах, який характеризується системою пов'язаних цивільних процесуальних прав і обов'язків та цивільних процесуальних дій, що реалізуються судом та учасниками процесу. Існуючий цивільний процесуальний порядок захисту авторських та суміжних прав потребує посилення гарантій цивільних процесуальних засобів захисту прав і інтересів громадян, юридичних осіб і держави.
Проведення судово-правової реформи в Україні, підготовка нового цивільного процесуального кодексу вимагають дослідження та переоцінки існуючого процесуально - правового регулювання здійснення цивільного судочинства, з метою підготовки рекомендацій, спрямованих на удосконалення цього механізму, який повинен враховувати, в тому числі і, особливості матеріально-правових способів захисту прав та матеріально-правове становище суб'єктів відносин, визначених Законом України “Про авторське право і суміжні права” (далі – Закон) та іншим законодавством України у галузі авторського права.
Аналіз судової практики свідчить про актуальність вирішення зазначених проблем щодо застосування як норм матеріального права по цій категорії справ, так і процесуальних, наявність яких багато в чому зумовлена недостатністю відповідних наукових досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Позовне провадження у справах з авторських і суміжних правовідносин у цивільному судочинстві України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок