Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІМУНОГІСТОХІМІЧНА ДІАГНОСТИКА ТА ОЦІНКА КЛІТИННОГО ІМУНІТЕТУ ПРИ САЛЬМОНЕЛЬОЗІ КУРЕЙ

ІМУНОГІСТОХІМІЧНА ДІАГНОСТИКА ТА ОЦІНКА КЛІТИННОГО ІМУНІТЕТУ ПРИ САЛЬМОНЕЛЬОЗІ КУРЕЙ

Назва:
ІМУНОГІСТОХІМІЧНА ДІАГНОСТИКА ТА ОЦІНКА КЛІТИННОГО ІМУНІТЕТУ ПРИ САЛЬМОНЕЛЬОЗІ КУРЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,59 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ННЦ “ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ І КЛІНІЧНОЇ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ”
ШУТЧЕНКО ПАВЛО ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 619:579.842.14:611.018:635.5:616–076
ІМУНОГІСТОХІМІЧНА ДІАГНОСТИКА ТА ОЦІНКА КЛІТИННОГО ІМУНІТЕТУ ПРИ САЛЬМОНЕЛЬОЗІ КУРЕЙ
16.00.03 – ветеринарна мікробіологія та вірусологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі “Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини”.
Науковий керівник доктор ветеринарних наук, професор,
академік УААН Красніков Г. А.,
ННЦ “ІЕКВМ” завідувач лабораторії
патоморфології
Офіційні опоненти:
доктор ветеринарних наук, професор Апатенко Володимир Максимович, Харківська державна зооветеринарна академія, професор кафедри мікробіології та біотехнології;
доктор ветеринарних наук, професор Фотіна Тетяна Іванівна, Сумський національний аграрний університет, перший проректор, завідувач кафедри ветсанекспертизи, мікробіології та зоогігієни.
Захист відбудеться “4” грудня 2007 р. о 9 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .359.01 в ННЦ “Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини”за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ННЦ “Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини” за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
Автореферат розісланий “26” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор ветеринарних наук, професор А.Ф. Бабкін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сальмонельоз розглядається як одне з небезпечних захворювань у птахівництві всіх країн світу. Він викликає загибель птиці і є причиною виникнення токсикоінфекцій у людей. Сальмонельози мають велике епізоотичне та епідеміологічне значення. Спостерігається різке збільшення випадків виявлення хазяїноспецифічних сероваріантів сальмонел, виділених від людей і тварин. Одним з основних джерел збудника є хвора птиця, яйця та інші продукти птахівництва. Причинами посилення небезпеки захворювання та можливості зараження людей можуть бути безсимптомне перехворювання на сальмонельоз і хронічне носійство збудників [Ахмедов А. М., 1983; Бессарабов Б. Ф., 1970; Wray C. та ін., 2000; Van Immerseel F. та ін., 2001].
Усе це підкреслює необхідність розробки та впровадження ефективних заходів специфічної профілактики сальмонельозу птиці, які передбачають використання високочутливих і специфічних методів діагностики, застосування активних імунізуючих препаратів, вивчення особливостей стану імунітету за цієї хвороби. Методологічно такі роботи все більше ґрунтуються на використанні імуноферментних методів у мікробіологічних, імунологічних та імуногістохімічних дослідженнях із застосуванням поліклональних та моноклональних антитіл [Berndt A., 2001; Briggs D.., Skeeles J.., 1983; Carlsson H.., Lindberg A.., 1972; Chart H., Rowe B., 1990; Curiale та ін., 1997; Fierens H., Huygebaert A., 1996; GieseJ., 1995; Krussel L., Skovgaard N., 1993; McIlroy S., CohenN.., 1996].
Засоби діагностики сальмонельозів, що застосовуються в Україні, ще трудомісткі і є недостатньо чутливими та специфічними, у той час як за кордоном ведуться активні пошуки сучасних методів і вже починають застосовувати навіть у масштабах державних програм такі високочутливі тести, як ПЛР та ІФА. У ряді країн, зокрема в Німеччині, розпочалися роботи з визначення можливості застосування з цією метою імуногістохімічних досліджень [Berndt A. та ін., 2001]. Отримані дані свідчать про перспективність розвитку таких досліджень, особливо при вивченні динаміки формування імунної відповіді на введення вакцин та після зараження птиці збудниками захворювання. Вони поєднують у собі можливості сучасної гістології та імуногістохімічного аналізу на клітинному або тканинному рівнях і дають можливість диференціювати клітини імунітету у фіксованому матеріалі навіть після тривалого його зберігання [Berndt A.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ІМУНОГІСТОХІМІЧНА ДІАГНОСТИКА ТА ОЦІНКА КЛІТИННОГО ІМУНІТЕТУ ПРИ САЛЬМОНЕЛЬОЗІ КУРЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок