Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення регламенту вакцинопрофілактики хвороби Марека курей

Удосконалення регламенту вакцинопрофілактики хвороби Марека курей

Назва:
Удосконалення регламенту вакцинопрофілактики хвороби Марека курей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,59 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут експериментальної і клінічної
ветеринарної медицини
УААН
Куцак Римма Святославівна
УДК:619:579:578:6365
Удосконалення регламенту вакцинопрофілактики
хвороби Марека курей
16.00.03. – ветеринарна мікробіологія та вірусологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в лабораторії вивчення хвороб птиці Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН.
Науковий керівник
доктор ветеринарних наук, професор, член-кореспондент УААН Герман В'ячеслав Валентинович, Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН, завідувач лабораторії вивчення хвороб птиці.
Офіційні опоненти
доктор ветеринарних наук, професор Панікар Ігор Іванович, Сумський державний аграрний університет, Міністерства аграрної політики України, завідувач кафедри вірусології і ветеринарно-санітарної експертизи;
кандидат ветеринарних наук, старший науковий співробітник Авдосьєва Ірина Корнилівна, Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів і кормових добавок, Міністерства аграрної політики України, завідувач лабораторії контролю біопрепаратів.
Провідна установа
Одеський державний сільськогосподарський інститут, Міністерства аграрної політики України, кафедра вірусології та мікробіології, м. Одеса.
Захист відбудеться “_1_” березня 2001р. о __10__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.359.01 при Інституті експеримен-тальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою :
61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою : 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
Автореферат розісланий “_26_” січня_2001р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор ветеринарних наук,
професор Конаржевський К.Є.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Значні економічні збитки від хвороби Марека (ХМ) курей викликають необхідність постійного контролю цього захворювання і удосконалення профілактики.
Провідним заходом боротьби з хворобою Марека є вакцинопрофілактика.
Незважаючи на використання широкого спектру сучасних вакцин, жодна з них не гарантує епізоотичного благополуччя стад курей з цього захворювання, оскільки не витісняє повністю польовий вірус та не запобігає виділенню його в зовнішнє середовище (Young P.L., Smith G.A., 1995).
Знання про біологічні властивості вірусу герпеса курей, збудника хвороби Марека, дозволяють констатувати, що розвиток хвороби і набуття специфічного імунітету залежить від різноманітних факторів, які необхідно враховувати для досягнення максимального захисту птиці від хвороби Марека.
Результати досліджень багатьох вчених свідчать про те, що наявність у курчат материнських антитіл, гомологічних до вакцинного штаму, поява в птахогосподарствах високовірулентних штамів вірусу хвороби Марека (ВХМ), помилки у технологічному процесі застосування вакцини, стрес-фактори, імуносупресивні хвороби та інш. знижують ефективність вакцинації і викликають підвищену загибель імунізованих проти ХМ курей (Коровин Р.Н., 1989; Герман В.В. та інш., 1991; Сергєєв В.О., 1993; Лукина В.О. та інш., 1996; Авдосьєва І.К. та інш., 2000; Chang J.D. та інш., 1985; De Boer G.F. та інш., 1986; Powell P.C. та інш., 1986; Otaki Y. та інш., 1988; Drouin P., 1997; Witter R.L. та інш., 1989, 1997, 1998).
В зв'язку з несприятливими економічними умовами і реформуванням сільськогосподарського виробництва в Україні не існує системного підходу до застосування вакцин проти ХМ з урахуванням конкретних технологічних процесів у птахівничих господарствах. Таке становище створює проблемну ситуацію, яка вимагає удосконалення регламенту вакцинопрофілактики на основі вивчення показників імунного статусу птахів і епізоотичного стану господарства з хвороби Марека.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота була виконана в лабораторії вивчення хвороб птиці ІЕКВМ у відповідності до аспірантського плану за темою : “Удосконалення регламенту вакцинопрофі-лактики хвороби Марека курей”, а також за планом науково-дослідних робіт, номер державної реєстрації 0197У000760/3.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Удосконалення регламенту вакцинопрофілактики хвороби Марека курей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок