Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ХІРУРГІЧНОЇ МЕНОПАУЗИ НА СТАН ОРГАНІЗМУ ТА СИСТЕМУ ОПОРИ ТА РУХУ ЖІНКИ

ВПЛИВ ХІРУРГІЧНОЇ МЕНОПАУЗИ НА СТАН ОРГАНІЗМУ ТА СИСТЕМУ ОПОРИ ТА РУХУ ЖІНКИ

Назва:
ВПЛИВ ХІРУРГІЧНОЇ МЕНОПАУЗИ НА СТАН ОРГАНІЗМУ ТА СИСТЕМУ ОПОРИ ТА РУХУ ЖІНКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,65 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БІТЧУК ОЛЕНА ДЕНИСІВНА
УДК 616.71-007.235-06: 618.14-089.85
ВПЛИВ ХІРУРГІЧНОЇ МЕНОПАУЗИ НА СТАН ОРГАНІЗМУ ТА СИСТЕМУ ОПОРИ ТА РУХУ ЖІНКИ
14.01.01 – акушерство і гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник академік НАН України, доктор медичних наук,
професор Грищенко Валентин Іванович,
Харківський державний медичний університет
МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та
гінекології №1.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Коломійцева
Антоніна Георгіївна, Інститут педіатрії,
акушерства і гінекології АМН України, м. Київ,
завідувач відділення патології вагітності та пологів;
доктор медичних наук, професор Громова
Антоніна Макарівна, Українська медична
стоматологічна академія МОЗ України, м. Полтава,
завідувач кафедри акушерства та гінекології.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра
акушерства і гінекології №1 м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “9” лютого 2006 р. о 13.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.01. при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, проспект Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022,м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий “ 6 ”січня 2006 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор В.В. Лазуренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Значне зростання захворюваності серед жінок у віці, що збігається з настанням менопаузи, є серйозним аргументом, щоб вважати менопаузу і пов'язані з нею зміни в організмі одним з основних факторів, що визначають якість і тривалість життя жінки (О.М. Віхляєва, 1997; Б.М. Венцківський, 1998; Т.Ф. Татарчук, 1999; О.В. Грищенко, 2002).
Збільшення в останні роки частоти випадків доброякісних новоутворень матки та яєчників серед жінок репродуктивного та пременопаузального віку у 68-72% випадків є показанням до оперативного втручання, що змушує приділяти все більшу увагу проблемі хірургічної менопаузи. Термін “хірургічна менопауза” використовується стосовно жінок, менструальна функція яких була штучно припинена в результаті видалення яєчників, яєчників і матки або тільки матки. Якщо два перших варіанти хірургічної менопаузи можна віднести до естрогендефіцитних, то в хірургічній менопаузі при збереженні одного або обох яєчників такої ясності немає. Дані літератури стосовно функції яєчників після гістеректомії вкрай суперечливі, що відбивається на певних ускладненнях при виборі обсягу оперативного втручання та відсутності єдиного підходу до профілактики менопаузальних порушень (В.І. Грищенко, 1998; В.І. Кулаков, 1999; Б.М. Венцківський, Є.В. Коханевич, 2000; В.К. Чайка, 2001; Т.І. Рубченко, 2002; Т.Ф. Татарчук, 2002).
Ранні прояви менопаузального синдрому (МПС) істотно знижують якість життя жінок працездатного віку, часом на піку їхньої соціальної активності, тому проблеми лікування цієї патології здобувають важливе соціальне й економічне значення. На даний час визнається, що в основі розвитку МПС у жінок в віковий і хірургічній менопаузі ведучу роль відіграють зміни гіпоталамо-лімбічної регуляції, що призводить до порушень у функціонуванні вегетативної нервової системи (ВНС) у відповідь на зміни в гормональній регуляції організму. Багатьма авторами підкреслюється, що розвиток ранніх психоневрологічних проявів відіграє ведучу роль у прогресуванні МПС і є надалі базою для формування важких ускладнень постменопаузи. Особливу важливість мають обмінно-ендокринні прояви МПС, що обумовлюють розвиток серцево-судинної патології й остеопорозу, які визначають захворюваність у жінок в літньому і старечому віці і призодять до інвалідізації та передчасної смерті (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ ХІРУРГІЧНОЇ МЕНОПАУЗИ НА СТАН ОРГАНІЗМУ ТА СИСТЕМУ ОПОРИ ТА РУХУ ЖІНКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок