Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАРКЕТИНГОВА СТРАТЕГІЯ ПІДПРИЄМСТВ В ГАЛУЗІ РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯ

МАРКЕТИНГОВА СТРАТЕГІЯ ПІДПРИЄМСТВ В ГАЛУЗІ РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯ

Назва:
МАРКЕТИНГОВА СТРАТЕГІЯ ПІДПРИЄМСТВ В ГАЛУЗІ РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,43 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РУБАН ЛІНА ОЛЕГІВНА
УДК 658.7
МАРКЕТИНГОВА СТРАТЕГІЯ ПІДПРИЄМСТВ
В ГАЛУЗІ РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯ
Спеціальність 08.06.02 - підприємництво, менеджмент та маркетинг
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному економічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат економічних наук, доцент
Коршунов Володимир Ілліч
Харківський державний економічний університет,
доцент кафедри бухгалтерського обліку
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Перерва Петро Григорович
Харківський державний політехнічний університет,
професор кафедри економіки та організації
машинобудування
кандидат економічних наук, доцент
Скоков Борис Григорович
Харківська державна академія міського господарства,
доцент кафедри обліку та аудиту
Провідна установа - Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
кафедра економіки та менеджменту,
Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “ 26 ” жовтня 2000 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 64.055.01, у Харківському державному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
Автореферат розісланий “ 25 ” вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дороніна М.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Основною особливістю української економічної дійсності з початку 90-х років є високий темп падіння обсягів виробництва при зниженні науково-технічного потенціалу та падінні ВВП. Ці процеси супроводжуються постійним зростанням енергоємності та матеріаломісткості продукції в усіх галузях економіки. Так, українська машинобудівна продукція в середньому на 20-25% важче зарубіжних аналогів, а витрати на експлуатацію набагато вищі, що робить її неконкурентоспроможною на світовому ринку. В зв'язку з цим практично неможливим стає процес інтеграції економіки України в економічну систему промислово розвинених країн.
Вихід з кризового стану, в якому опинилась більшість підприємств України, можливий за рахунок опанування сучасних систем управління, що відповідають ринковим відносинам. Зарубіжний досвід у цій сфері показує, що ринкова організація управління виробництвом функціонує більш ефективно на основі маркетингових принципів управління, які відповідають концепції стратегічного маркетингу. На думку автора, необхідно ці принципи поширити і на сферу управління матеріальними ресурсами.
Актуальність теми. Проблемам ефективного управління та використання матеріальних ресурсів присвячені роботи Д.М. Бабушкіна, Є.К. Євдокимова, А.Ю. Єгорова, С.А. Куліша, Е. Мате, А.Д. Огієнка, Б.К. Плоткіна, В.Г. Слє-пухіна, Г.А. Соколовської, Л.І. Цигичко. Однак практичний досвід показує, що зостається невирішеною проблема адаптації процесу управління матеріальними ресурсами до ринкових умов функціонування підприємств. Водночас широко відомі з питань маркетингу роботи В.Г. Герасимчука, Є.П. Голубкова, Ф. Кот-лера, І.І. Кретова, Е. Маккарті, Дж Пілдіча, П.Г. Перерви, І.П. Продіуса, В.С. Хруцького відображують поступове розширення сфери застосування маркетингових принципів в управлінні підприємством. На сучасному етапі розвитку маркетингу управління матеріальними ресурсами розглядається як одна з його функцій.
Але дослідження комплексу проблем, пов'язаних із використанням маркетингових принципів в управлінні матеріальними ресурсами не можна вважати завершеним. Існує необхідність конкретизації суті маркетингової стратегії управління матеріальними ресурсами, розробки методичних підходів до використання маркетингових принципів у матеріально-технічному забезпеченні, нормуванні витрат матеріалів, мотивації ресурсозбереження на під-приємстві.
Актуальність зазначених проблем у перехідній економіці, їх недостатня розробка, теоретичне і практичне значення зумовили вибір теми дослідження, його мету і задачі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МАРКЕТИНГОВА СТРАТЕГІЯ ПІДПРИЄМСТВ В ГАЛУЗІ РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок