Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА I ДОСЛІДЖЕННЯ КОНЦЕНТРУЮЧОГО КОЛЕКТОРА З ВАКУУМОВАНИМИ ТЕПЛОПРИЙМАЧАМИ

РОЗРОБКА I ДОСЛІДЖЕННЯ КОНЦЕНТРУЮЧОГО КОЛЕКТОРА З ВАКУУМОВАНИМИ ТЕПЛОПРИЙМАЧАМИ

Назва:
РОЗРОБКА I ДОСЛІДЖЕННЯ КОНЦЕНТРУЮЧОГО КОЛЕКТОРА З ВАКУУМОВАНИМИ ТЕПЛОПРИЙМАЧАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,74 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ
Хотін Сергій Юрійович
УДК: 621.472 (043)
РОЗРОБКА I ДОСЛІДЖЕННЯ КОНЦЕНТРУЮЧОГО
КОЛЕКТОРА З ВАКУУМОВАНИМИ ТЕПЛОПРИЙМАЧАМИ
Спеціальність 05.14.08 - перетворювання відновлюваних видів енергії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2001


Дисертацiєю є рукопис.
Робота виконана у Відділенні комплексних енергетичних систем з відновлюваними джерелами енергії Інституту електродинаміки НАН України, м. Київ.
Науковий керівник - доктор технічних наук, с.н.с., член-кореспондент НАН України Рєзцов Віктор Федорович, завідувач Відділення комплексних енергетичних систем з відновлюваними джерелами енергії Інституту електродинаміки НАН України, м. Київ.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Курочкін Геннадій Федорович, Українська академія державного управління при Президентові України, м. Київ, професор кафедри комп’ютерних технологій та математики;
- кандидат технічних наук Рабінович Михайло Давидович, Київский проблемний інститут нетрадиційних енерготехнологій та інжинірингу, директор.
Провідна установа - Інститут технічної теплофізики НАН України, відділ малої енергетики, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “ 26 “ лютого 2002 р. об __14__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.187.03 в Інституті електродинаміки НАН України за адресою: 03680, м. Київ - 57, проспект Перемоги 56, тел. 446-91-15.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України (03680, м. Київ - 57, проспект Перемоги 56).
Автореферат розіслано “_18_“ ___січня_ 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради |
О. І. Титко
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Сонячна енергія є найбільш перспективною серед різноманітних відновлюваних видів енергії. Вклад Сонця в енергетичний баланс нашої планети складає 99,98 %. А в Україні, яка зазнає дефіцит традиційних енергоносіїв, використання сонячної енергії викликає особливий інтерес, перш за все в ії південних районах з їх теплим і сонячним кліматом, оскільки тут біля 210 сонячних днів в році, а щільність сонячної радіації може досягати величини 850 Вт/м2.
Актуальність теми. Зростаючий з кожним днем у всьому світі, інтерес до використання нетрадиційних відновлюваних джерел енергії обгрунтовує актуальність і доцільність досліджень з проблеми використання енергії сонячного випромінювання, що втілилися у розробці і створенні ефективного геліотехнічного пристрою, призначеного для гарячого водопостачання і генерації пару низьких параметрів.
В останні роки широке розповсюдження отримують концентруючі геліоколектори. Вони мають більш високий термальний ККД в температурному діапазоні 80-1200С, ніж плоскі колектори, і ефективно працюють при температурах 200 0С і вище, що недосяжно для останніх.
Найбільш широко використовуються геліоколектори, оснащені концентраторами типу фоклін. Вони компактні, мають невисоку собівартість, не вимагають систем добового стеження за Сонцем, і це робить їх зручними в експлуатації. Подальше вдосконалення геліоколекторів цього типу і оснащення їх абсорберами з вакуумною термальною ізоляцією дозволить задовольнити енергетичні потреби ряду технологічних процесів і побутових споживачів та збільшити економічну рентабельність геліоенергетичних установок. Відзначимо, що до останнього часу залишаються недостатньо дослідженими декілька важливих питань. До них відносяться: спільна робота вакуумованого трубчатого теплоприймача (ВТТ) з лінійними системами, що концентрують сонячну енергію, і в тому числі, з фоклінами; залежність теплофізичних властивостей ВТТ від їхніх габаритних розмірів і рівня вакууму в теплоізоляційному кожусі, а також їх експлуатаційні властивості. Необхідно, крім того, провести дослідження залежності довговічності вибіркового поглинаючого покриття від його хімічного складу і засобу, яким воно було виконано, а також оптимізувати оптико-геометричні характеристики системи двогранний плоский фоклін-вакуумований трубчатий теплоприймач (Д-фоклін-ВТТ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА I ДОСЛІДЖЕННЯ КОНЦЕНТРУЮЧОГО КОЛЕКТОРА З ВАКУУМОВАНИМИ ТЕПЛОПРИЙМАЧАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок