Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ФЕНОМЕНА ВЛАДИ

СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ФЕНОМЕНА ВЛАДИ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ФЕНОМЕНА ВЛАДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,76 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Краснокутський Олександр Володимирович
УДК: 141.7: 316.344.4
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ФЕНОМЕНА ВЛАДИ
09.00.03 соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Запоріжжя 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому державному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор Воловик Віталій Іванович,
Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, проректор.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор Воронкова Валентина Григорівна, Запорізька державна інженерна академія, завідувач кафедри менеджменту організацій;
кандидат філософських наук
Глазунов Володимир Володимирович, Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”, перший проректор.
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет, кафедра філософії,
Міністерство освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “ 22 ” жовтня 2004 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 в Запорізькому державному університеті за адресою: 69063, м. Запоріжжя,
вул. Жуковського, 66, корп. 6, ауд. 114.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького державного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 2.
Автореферат розісланий “ 17 ” вересня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Снєжко В.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Влада як фундаментальна проблема соціальних наук відноситься до числа “вічних”, привертаючи до себе увагу мислителів усіх часів і народів. Особливий інтерес до неї виникає в переломні епохи суспільного розвитку, коли посилюється загроза дестабілізації соціального організму країни і багато що залежить від ефективності функціонування системи влади. Саме такий момент переживає сьогодні Україна, обравши стратегічний шлях свого розвитку як незалежної демократичної держави. Розпад колишніх владних структур і формування основ нової, демократичної системи влади, розробка антикризових заходів і програм модернізації пострадянського суспільства, визначення параметрів конституційної реформи в сучасній Україні актуалізують пошук теоретичних основ адекватної часу політичної стратегії, створення нової теорії державного будівництва, утвердження відповідальних структур і комунікацій у сфері владних відносин.
Кратологія є інформаційно-пошуковою системою, в якій представлені конкуруючі дослідницькі програми з владної тематики. Роль базового елемента й основного регулятива емпіричних досліджень владних відносин у суспільстві в цих програмах відіграє мисленнєва теоретична модель феномена влади. Від концепції влади, визначення поняття цього явища, уявлень про його розвиток, детермінанти його оптимізації значною мірою залежать якість соціологічної інформації, характер практичних рекомендацій і, звичайно, теоретична картина цілісної соціальної реальності, а разом з нею й теорія модернізації суспільства, держави.
Тому з кожним днем зростає актуальність проведення соціально-філософського аналізу феномена влади, дослідження, яке дозволяє визначити істинність пропонованих мисленнєвих теоретичних моделей цього явища, їх відповідність об’єктивній реальності й виявити основні напрями оптимізації знань про владу, розвитку владних відносин у сучасному соціумі, зокрема, в Україні. Тим самим такий аналіз дає підстави для міждисциплінарного синтезу знань і стратегічних комунікацій у науці відносно феномена влади, що дозволить розробити нову теорію сучасного державного будівництва, сформувати ідеологію побудови незалежної демократичної української держави і, водночас, систему, ефективні механізми оптимальної владної взаємодії на етапі трансформації України.
Основи кратологічного знання почали формуватися вже в контексті розвитку соціально-філософської думки Стародавнього світу. Середньовіччя збагатило вчення про владу схоластичним опрацюванням концепції “двох мечів”, що допускає існування і світської, і релігійної владних систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ФЕНОМЕНА ВЛАДИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок