Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗБІРКА П. ТИЧИНИ “ЗАМІСТЬ СОНЕТІВ І ОКТАВ”: СЕМАНТИКА І ПОЕТИКА

ЗБІРКА П. ТИЧИНИ “ЗАМІСТЬ СОНЕТІВ І ОКТАВ”: СЕМАНТИКА І ПОЕТИКА

Назва:
ЗБІРКА П. ТИЧИНИ “ЗАМІСТЬ СОНЕТІВ І ОКТАВ”: СЕМАНТИКА І ПОЕТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,14 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В. Н. КАРАЗІНА
ТІТАРЕНКО ЮЛІЯ ОЛЕГІВНА
УДК 821.161.2 – 1Тичина. 09
ЗБІРКА П. ТИЧИНИ “ЗАМІСТЬ СОНЕТІВ І ОКТАВ”: СЕМАНТИКА І ПОЕТИКА
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Безхутрий Юрій Миколайович,
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна,
завідувач кафедри історії української літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент
Просалова Віра Андріївна,
Донецький національний університет,
професор кафедри історії української літератури та фольклористики
кандидат філологічних наук, доцент
Сиротенко Валерій Павлович,
Краматорский економіко-гуманітарний інститут,
завідувач кафедри слов’янської філології
Захист відбудеться “20” лютого 2008 р. о ____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.07 Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 2-37.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий “___” січня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Гноєва Н. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. П. Тичина – яскравий і самобутній письменник ?? століття, справжній майстер мистецтва слова. Однією з перлин ранньої творчості П. Тичини є його третя збірка “Замість сонетів і октав”. Написана автором у 1918 – 1920 роках, вона назавжди увійшла в українську і світову літературу як правдиве й водночас страшне свідчення людини про свій час. Тож в умовах жорстокого диктату з боку радянської влади, що поширювався на всі сфери життя суспільства в цілому й особистості зокрема, книга “Замість сонетів і октав”, ідейне наповнення якої не відповідало вимогам соціалістичної ідеології, “компрометувала” поета, руйнувала ідеалізований образ П. Тичини, створений і утверджений у радянському літературознавстві. У результаті збірка “Замість сонетів і октав” спочатку необ’єктивно поціновувалася як помилка молодого поета, зумовлена суперечностями в його ще не зовсім сформованому світогляді, а потім на багато десятиліть взагалі була вилучена з літературного процесу й за життя поета не передруковувалася, повернувшись на сторінки шкільних підручників і монографій літературних критиків лише наприкінці 1980-х років. Між тим, при неупередженому прочитанні третя книга виявляється в ряду найбільших досягнень у творчому доробку П. Тичини й в українській літературі взагалі, тому її аналітичне вивчення є важливим і необхідним.
Книга “Замість сонетів і октав” розглядалась у працях Ю. Меженка, М. Доленга, О. Білецького, Г. Майфета, Ю. Лавріненка, С. Шаховського, Л. Новиченка, С. Тельнюка, В. Стуса, Н. Костенко, Г. Клочека, М. Моклиці, Ю. Коваліва й деяких інших літературознавців, проте існування критичної літератури не виключає можливість розглянути цю складну книгу П. Тичини під новим кутом зору, тим більше, що велика кількість публікацій позначена тиском радянської ідеології. Окрім того, книга “Замість сонетів і октав” як будь-який модерністський твір є надзвичайно складною і полісемантичною. Багатство символів і метафоричність мови третьої збірки П. Тичини відкривають можливості для співіснування кількох інтерпретацій одного й того самого тексту. Зважаючи на цей факт, а також на відсутність ґрунтовних літературознавчих праць, присвячених книзі “Замість сонетів і октав”, перед сучасними науковцями відкривається широка перспектива її дослідження.
Зокрема, з огляду на специфіку побудови книги “Замість сонетів і октав”, яка унеможливлює цілісне й адекватне її сприйняття за умови відсутності хоча б одного компонента, зважаючи на нерозривність і підпорядкованість усіх поезій спільній темі, ідеї та проблематиці, доцільно аналізувати “Замість сонетів і октав” не просто як збірку окремих творів, написаних у певний період часу, а розглядати її як один цілісний твір – поему, яка складається з прологу й одинадцяти глав.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЗБІРКА П. ТИЧИНИ “ЗАМІСТЬ СОНЕТІВ І ОКТАВ”: СЕМАНТИКА І ПОЕТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок