Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: АГРОЕКОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ВИРОБНИЦТВА ЛЬОНОПРОДУКЦІЇ В УМОВАХ РАДІОАКТИВНОГО ЗАБРУДНЕННЯ

АГРОЕКОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ВИРОБНИЦТВА ЛЬОНОПРОДУКЦІЇ В УМОВАХ РАДІОАКТИВНОГО ЗАБРУДНЕННЯ / сторінка 11

Назва:
АГРОЕКОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ВИРОБНИЦТВА ЛЬОНОПРОДУКЦІЇ В УМОВАХ РАДІОАКТИВНОГО ЗАБРУДНЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,61 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
/га, за рахунок максимальної вартості приросту врожаю - 645 грн./га у цьому варіанті досліду отримано рівень рентабельності – 284%. Впевнено можна сказати, що використання цих високорентабельних способів удосконалення росяного мочіння дає можливість підвищити загальну рентабельність виробництва льонопродукції.
Слід відмітити, що завдяки приросту енергоємності урожаю льоноволокна – 6,3 ГДж у варіанті досліду з сумісним посівом льону-довгунця й костриці лучної й проведенням обертання стрічок соломи льону отримано коефіцієнт енергетичної ефективності 3,3, що на 10% більше ніж на контрольному варіанті.
ВИСНОВКИ
У дисертації наведене теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової задачі, що виявляється у створенні штучного зеленого покриву на стелищі в комплексі з обертанням стрічки, що дозволило зменшити питому активність 137Сs у льонотресті.
1. У льонотресті, що виготовлялась росяним мочынням на травах з додатковим обертанням, за рахунок усунення контакту з ґрунтом, зменшується маса домішок в 4 рази та питома активність 137Сs на 28–50%. Завдяки цьому способи удосконалення росяного мочіння мали позитивний вплив на санітарно-гігієнічні умови праці персоналу льонозаводу.
2. На основі моделювання фізичних умов вітрового переносу наведено радіологічну оцінку дефляції ґрунтових відмін на яких вирощується льон-довгунець. Розрахунки показали, що дерново-підзолистий супіщаний ґрунт досить податливий до дії вітру, дерново-підзолистий суглинковий ґрунт та осушений середньорозкладений торфовий виявилися дещо стійкішими. Запропонована нами технологія сумісного посіву дозволяє виготовляти льонотресту на досить щільному “килимі”, що штучно створений за рахунок злакових трав; за таких умов дефляційні процеси і, як наслідок, вторинне радіоактивне забруднення льоносоломи за її вилежування на стелищі значно зменшуються.
3. Сумісний посів льону з травами родини Роасеae в умовах радіоактивного забруднення не впливає на урожай льоносоломи проте підвищує її якість на 0,25-0,50 сортономера. Завдяки такому способу посіву створюється щільний травостій на льонищі, що покращує умови росяного мочіння.
4. Незалежно від щільності радіоактивного забруднення ґрунтів, виготовлення льонотрести на трав’яному покриві та проведення обертання сприяє розвитку пектиноруйнівної мікрофлори й пригнічувало розвиток супутніх грибів збудників хвороб.
5. Строки вилежування льоносоломи на трав’яному покриві з наступним застосуванням обертання скоротилися на 5-6 днів порівняно з вилежуванням на льонищі без трав. За цього якість льонотрести покращилася на 0,16-0,58 сортономера порівняно з контрольним варіантом.
6. За рахунок покращення умов вилежування льоносоломи вихід волокна збільшився на 0,7-3,0%; його врожайність зросла на 0,06 –0,07 т/га.
7. Якість тіпаного льону покращилася на 2 сортономери за підсіву костриці лучної. Технологічні показники якості зросли за рахунок зростання міцності, яка становить – 15,6 даН. Розрахункова добротність прядива покращилася на 0,3-4,0 км, що відбувається, за рахунок скорочення строків виготовлення льонотрести на злакових травах.
8. Найвищий умовно чистий прибуток – 477 грн./га отримано за вилежування соломи льону-довгунця на трав’яному покриві представленому кострицею лучною з обертанням стрічок, що забезпечило максимальний рівень рентабельності цих елементів росяного мочіння – 284%.
9. Враховуючи, що приріст урожаю льоноволокна у варіанті сумісного посіву льону-довгунця і костриці лучної становить 0,07 т/га, а його енергоємність – 6,3 ГДж загальна енергоємність становить 84,1 ГДж. Тому у цьому варіанті досліду отримано найвищий коефіцієнт енергетичної ефективності – 3,3.
ПРОПОЗИЦІЇ ВИРОБНИЦТВУ
1. У зонах гарантованого добровільного відселення та посиленого радіоекологічного контролю доцільно застосовувати сумісний посів льону з нещільнокущовими злаковими травами та обертання стрічок льоносоломи для зменшення питомої цезієвої активності льонопродукції та покращання її якості.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: АГРОЕКОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ВИРОБНИЦТВА ЛЬОНОПРОДУКЦІЇ В УМОВАХ РАДІОАКТИВНОГО ЗАБРУДНЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок