Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення хвильової зубчастої передачі з генератором кочення шляхом використання двох гнучких коліс

Удосконалення хвильової зубчастої передачі з генератором кочення шляхом використання двох гнучких коліс

Назва:
Удосконалення хвильової зубчастої передачі з генератором кочення шляхом використання двох гнучких коліс
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,41 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
"ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
Пшеничних Сергій Іванович
УДК 621. 833
Удосконалення хвильової зубчастої передачі з генератором кочення шляхом використання двох гнучких коліс
Спеціальність 05.02.02 - машинознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут" Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Полетучий Олександр Іванович,
аціональний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського
"Харківський авіаційний інститут", м. Харків
доцент кафедри теоретичної механіки та машинознавства
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Кириченко Анатолій Федорович,
Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", м. Харків
професор кафедри нарисної геометрії та графіки
кандидат технічних наук ,
старший науковий співробітник
Приймаков Олександр Григорович,
Харківський університет Повітряних Сил, Збройних Сил України, м. Харків
старший науковий співробітник кафедри авіаційних радіоелектронних комплексів
Провідна установа: Інститут машин і систем НАН України,
Міністерство промислової політики України,
м. Харків.
Захист відбудеться "_06_"___04_____2005 р. о __16___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.10 в Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" за адресою: 61002, Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут".
.
Автореферат розісланий 05.03.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д 64.050.10 Бортовой В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Однією з важливих задач підвищення потужностей машин і устаткування, що створюються в Україні, при одночасному зменшенні їх габаритних розмірів, металомісткості й енергоспоживання, є вдосконалювання якості механічних приводів на основі використання передових науково-технічних досягнень. У багатьох випадках зазначена задача може бути вирішена шляхом застосування хвильових передач.
Актуальність теми. Хвильові зубчасті передачі (ХЗП), з огляду на їх великі передатні відношення і навантажувальну здатність, при компонуванні зі швидкохідними двигунами дозволяють створювати високоефективні приводи - компактні, надійні, точні та довговічні для різних машин і механотронних систем. При цьому можна стверджувати, що можливості поліпшення якісних характеристик звичайної ХЗП, що містить одне гнучке колесо, одне жорстке колесо, практично вичерпані, тому що геометрія зачеплення і конструктивні параметри ХЗП стали близькі до оптимальних. Підвищення навантажувальної здатності таких передач веде до збільшення габаритів і маси створюваних приводів.
Однак протягом останніх десятиліть різко зросла необхідність підвищення потужностей приводів літальних апаратів, робототехніки й інших машин при одночасному зменшенні їх габаритних розмірів, металомісткості й енергоспоживання. Поліпшення масогабаритних характеристик і підвищення навантажувальної здатності хвильової передачі можна досягти включенням в одночасну роботу двох паралельних гнучких коліс, зв'язаних з тихохідним валом, за рахунок передачі потужності по двох потоках. Використання в передачі кулачкового генератора кочення, який є простим у виготовленні, дозволить широко застосовувати ХЗП при звичайних швидкостях обертання.
Для багатьох приводів виробів вантажопідйомної техніки, верстатобудування, авіації й інших, які можуть працювати з максимально допустимим обертальним моментом, необхідно знати величину граничного передаваного моменту. Вважається, що в робототехніці та системах керування крутильна жорсткість є найважливішою характеристикою передатного механізму.
Таким чином, удосконалювання хвильової зубчастої передачі для підвищення навантажувальної здатності та крутильної жорсткості передачі, що має досить високий ККД при одночасному зменшенні габаритних розмірів і маси, є актуальною задачею.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Удосконалення хвильової зубчастої передачі з генератором кочення шляхом використання двох гнучких коліс

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок