Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фазові рівноваги і кристалічні структури сполук у системах

Фазові рівноваги і кристалічні структури сполук у системах

Назва:
Фазові рівноваги і кристалічні структури сполук у системах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,07 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Гуч Михайло Романович
УДК: 546:548.3:548.73:546.22.23:(546.65:546.56:546.682)
Фазові рівноваги і кристалічні структури сполук у системах
R2X3 – Cu2X – In2X3 (R – Y, La, Pr, Er; X – S, Se) та споріднених.
02.00.01 – неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі загальної та неорганічної хімії Волинського державного університету імені Лесі Українки Міністерства освіти і науки України, м. Луцьк
Науковий керівник: | доктор хімічних наук, професор
Олексеюк Іван Дмитрович,
Волинський державний університет імені Лесі Українки,
професор кафедри загальної та неорганічної хімії
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, професор
Павлюк Володимир Васильович
Львівський національний університет імені Івана Франка
професор кафедри неорганічної хімії.
кандидат хімічних наук
Милян Петро Михайлович
Науково-дослідний інститут фізики і хімії твердого тіла Ужгородський національний університет
старший науковий співробітник.
Захист відбудеться “21” вересня 2007 р. о 1600 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 з хімічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія 6, хімічний факультет, ауд. №2.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “7” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Яремко З.М.


Актуальність теми. Розвиток багатьох галузей науки і техніки вимагає безперервного пошуку і проведення фундаментальних досліджень нових напівпровідникових сполук, які володіють необхідним комплексом фізичних та фізико-хімічних властивостей. Наступним завданням є створення на основі знайдених сполук нових напівпровідникових матеріалів.
Для дослідників значний інтерес становлять складні халькогеніди рідкісноземельних металів, для яких характерна властива технологічність, значна відтворюваність результатів, висока фоточутливість та інші властивості. Наявність у складі сполуки рідкісноземельного елемента збільшує її температуру плавлення, що є важливим параметром у напівпровідниковій техніці. Також, сполуки на основі рідкісноземельних металів знайшли своє використання в техніці як високоефективні магніти. Зокрема для виготовлення магнетронів, магнітних систем ламп та в іншій радіоапаратурі. Таким чином, синтез, дослідження взаємодії та структур нових халькогенідів рідкісноземельних металів є важливим кроком пошуку матеріалів для сучасної техніки.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано в рамках наукового напрямку з дослідження складних напівпровідникових фаз, що проводяться на кафедрі загальної та неорганічної хімії Волинського державного університету імені Лесі Українки. Ці дослідження узгоджуються з науково-тематичною програмою Міністерства освіти і науки України за науковим напрямком 6 “Пошук нових сполук та матеріалів”. Дана робота проведена відповідно до плану держбюджетної теми “Синтез, вирощування монокристалів, кристалічна структура та властивості нових ефективних складних халькогенідних матеріалів для електронної і оптоелектронної техніки та нелінійної оптики”, № ДР 0106 U 000272, 1.01.2006 р. – 31.12.2008 р.
Внесок здобувача – дослідження взаємодії компонентів у квазіпотрійних системах R2X3–Cu2X–In2X3 (R – Y, La, Pr, Er; X – S, Se), пошук нових тернарних та тетрарних халькогенідних сполук та дослідження їх кристалічних структур.
Мета і завдання. Оптималізація методів синтезу, дослідження взаємодії компонентів у системах R2X3–Cu2X–In2X3 (R – Y, La, Pr, Er; X – S, Se), побудова ізотермічних перерізів вказаних систем та пошук кристалохімічних закономірностей структур сполук, що утворюються в цих системах.
Для досягнення поставленої мети в роботі вирішуються такі основні завдання:–
розробка методів синтезу зразків у системах R2X3–Cu2X–In2X3 (R – Y, La, Pr, Er; X – S, Se) у повному концентраційному інтервалі;–
встановлення кристалічних структур сполук, які утворюються в цих системах;–
визначення меж твердих розчинів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Фазові рівноваги і кристалічні структури сполук у системах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок