Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕЛІНІЙНІ ПРОЦЕСИ ВЗАЄМОДІЇ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ТА ПРУЖНИХ ХВИЛЬ З ТВЕРДОТІЛЬНОЮ ТА ГАЗОРОЗРЯДНОЮ ПЛАЗМОЮ

НЕЛІНІЙНІ ПРОЦЕСИ ВЗАЄМОДІЇ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ТА ПРУЖНИХ ХВИЛЬ З ТВЕРДОТІЛЬНОЮ ТА ГАЗОРОЗРЯДНОЮ ПЛАЗМОЮ

Назва:
НЕЛІНІЙНІ ПРОЦЕСИ ВЗАЄМОДІЇ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ТА ПРУЖНИХ ХВИЛЬ З ТВЕРДОТІЛЬНОЮ ТА ГАЗОРОЗРЯДНОЮ ПЛАЗМОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,50 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ

Рой Віктор Федорович
УДК 537.86 / 87; 530.182
НЕЛІНІЙНІ ПРОЦЕСИ ВЗАЄМОДІЇ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ТА ПРУЖНИХ ХВИЛЬ З ТВЕРДОТІЛЬНОЮ ТА ГАЗОРОЗРЯДНОЮ ПЛАЗМОЮ
01.04.03 - радіофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків-1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академіі міського господарства.
Науковий консультант: - доктор технічних наук, професор,
Намітоков Кемаль Кадирович,
Харківська державна академія міського
господарства, завідувач кафедри світлотехніки та
джерел світла.
 
Офіційні опоненти: - доктор фізико-математичних наук, професор,
Погорілий Анатолій Миколайович,
Інститут магнетизму НАНУ, завідувач відділу.
- доктор фізико-математичних наук, професор,
Прохоров Едуард Дмитрович,
Харківський державний університет,
завідувач кафедри електроніки.
- доктор фізико-математичних наук, професор,
Черпак Микола Тимофійович,
Інститут радіофізики та електроніки НАНУ,
провідний науковий співробітник.
Провідна установа: - Київський університет ім. Т. Шевченка, кафедра квантової радіофізики.
Захист відбудеться "_26_"__травня___1999р. о__13:15__годині на засіданні спеціалізованої ради Д 064.052.03 Харківського державного технічного університету радіоелектроніки ( 310726, Харків, пр. Леніна, 14 ).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету радіоелектроніки ( 310726, Харків, пр. Леніна, 14 ).
Автореферат розісланий "_23__" ___квiтня___1999р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чурюмов Г.
1

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Проблема взаємодії різних типів хвиль, які розповсюджуються в тій чи іншій системі з електронно-дірковою плазмою твердих тіл є одним із актуальних завдань сучасної радіофізики, що дає змогу детального вивчення релаксаційних процесів у конденсованому стані речовини, а також механізмів виникнення ряду електронно-хвильових явищ, які супроводять розповсюдження цих хвиль через динамічне нелінійне середовище. У системі з електронними потоками виникає ряд електродинамічних (ЕД) явищ, таких як дифракція, затухання, підсилення та генерація деяких типів хвиль, фізична природа яких зумовлена різними механізмами взаємодії їх з носіями, у тому числі черенковським випромінюванням тієї чи іншої хвилі зарядом, який рухається з "надхвильовою" швидкістю.
Вивчення таких явищ уперше було проведено в газорозрядній електронно-іонній плазмі, де можливе поширення багатьох типів хвиль, і присутність електронних потоків або пучків може привести до виникнення різних типів нестійкості: затухання, наростання чи генерації деяких хвиль у системі. Незважаючи на те, що такі дослідження проводяться досить давно і багато явищ достатньо вивчені, усе ж залишаються актуальними такі питання, як особливості поведінки низькотемпературної газорозрядної плазми ( НТ ГРП ) у високих частотах (ВЧ), що мають значний науковий і практичний інтерес.
Порівняно недавно аналогічні явища стали вивчати й у твердотільній плазмі напівпровідників та металів, де електронні чи "діркові" потоки можна створювати за допомогою зовнішніх полів, хвиль чи градієнтів концентрації або температури. У цьому випадку стикання електронів і дірок з граткою відіграють більшу роль порівняно з ГРП, у результаті чого при низьких температурах, коли розподіл носіїв стає виродженим, виникають принципово нові квантові ефекти, відсутні в газорозрядній плазмі. При цьому гратка відіграє активну роль, і електронні потоки можуть збуджувати або підсилювати ту чи іншу граткову хвилю. Різноманітність типів середовищ, а також можливість у широких межах змінювати їх параметри, зумовили
2
значний науковий та практичний інтерес до дослідження ЕД явищ у твердотільній плазмі. Оскільки швидкість носіїв струму, якої можна реально досягти у плазмі твердих тіл, сягає 106-107см/с, то практичний інтерес викликають порівняно повільні хвилі. Очевидно, що найбільш придатними для вивчення взаємодії з потоками носіїв струму в твердотільній плазмі є ВЧ пружні хвилі, які розповсюджуються із швидкістю 105-106 см/с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: НЕЛІНІЙНІ ПРОЦЕСИ ВЗАЄМОДІЇ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ТА ПРУЖНИХ ХВИЛЬ З ТВЕРДОТІЛЬНОЮ ТА ГАЗОРОЗРЯДНОЮ ПЛАЗМОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок