Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЛР – АНАЛІЗ МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНОГО ПОЛІМОРФІЗМУ КУЛЬТУРНОЇ СОЇ (Glycine max L.)

ПЛР – АНАЛІЗ МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНОГО ПОЛІМОРФІЗМУ КУЛЬТУРНОЇ СОЇ (Glycine max L.)

Назва:
ПЛР – АНАЛІЗ МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНОГО ПОЛІМОРФІЗМУ КУЛЬТУРНОЇ СОЇ (Glycine max L.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,11 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МОЛЕКУЛЯРНОЇ БІОЛОГІЇ І ГЕНЕТИКИ
БРИК Олександр Федорович
УДК 575.174.015.3:633.57
ПЛР – АНАЛІЗ МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНОГО ПОЛІМОРФІЗМУ КУЛЬТУРНОЇ СОЇ (Glycine max L.)
03.00.26 – молекулярна генетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2002
Дисертація є рукопис.
Роботу виконано у відділі генної інженерії Селекційно-генетичного Інституту УААН (м. Одеса) (1995-1999) та у відділі молекулярної біології Південного біотехнологічного центру у рослинництві УААН (м. Одеса) (2000-2001).
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор,
академік УААН
Сиволап Юрій Михайлович,
Південний біотехнологічний
центр у рослинництві УААН, директор.
 
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Кунах Віктор Анатолійович,
Інститут молекулярної біології і
генетики НАН України,
завідувач відділу генетики клітинних
популяцій;
кандидат біологічних наук
Комарницький Ігор Климентійович,
Інститут клітинної біології і генетичної
інженерії НАН України,
старший науковий співробітник відділу
цитофізіології і клітинної біології.
Провідна установа: Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “26” березня 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.237.01 Інституту молекулярної біології і генетики НАН України за адресою: 03143, м. Київ-143, вул. Заболотного, 150.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту молекулярної біології і генетики НАН України за адресою: 03143, м. Київ-143, вул. Заболотного, 150.
Автореферат розіслано “26” лютого 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук О.В. Підпала
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливим елементом при розробці селекційних програм поліпшення культурної сої є встановлення особливостей її генетичного поліморфізму. Соя, порівняно з багатьма видами сільськогосподарських рослин, має відносно низький рівень генетичної варіабельності, що ускладнює процес селекції. Розробка підходів до диференціації й ідентифікації сортів цієї культури дуже актуальна для генетико-селекційних досліджень і для захисту авторських прав.
Бурхливий розвиток ПЛР-технології сприяв розробці низки варіантів аналізу, що розрізняються характеристикою застосованих праймерів, типом успадковування ампліконів, кількістю одночасно аналізованих локусів та іншими властивостями. Розрізняють спрямовану (із залученням пари праймерів) і ПЛР з одиничними довільними праймерами (ДП-ПЛР). Найбільший інтерес у варіантів першого типу викликає метод SSRP (simple sequence repeats polymorphism). Інший тип ПЛР представлений в основному методами ДП-ПЛР ( arbitrary primed PCR) і ISSR ( inter-simple sequence repeat). Кожен із цих методів простий у використанні та має порівняно високу роздільну здатність. SSR-маркери численні, мають кодомінантний тип успадковування і стабільно відтворювані. ДП-ПЛР-маркери мають нижчий рівень відтворюваності, успадковуються за домінантним типом і становлять полілокусну систему. ISSR – метод має ту ж перевагу, що й ДП-ПЛР (ідентифікація великої кількості ПЛР-маркерів), але є більш відтворюваним, оскільки праймери мають послідовності, цілком зворотно комплементарні матриці. Названі методи на сьогодні є найефективнішими для розподілу селекційного матеріалу, його ідентифікації та реєстрації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано у відділі генної інженерії Селекційно-генетичного інституту УААН (1995-1999 рр.) і в Південному біотехнологічному центрі у рослинництві УААН (2000-2001 рр.) у межах програми НТП УААН “Теоретичні основи селекції та насінництва сільскогосподарських культур” (03.04-МВ/322-97).
Мета і завдання дослідження. Метою цієї роботи було дослідження молекулярно-генетичного поліморфізму геному культурної сої (Glycine max L.) з використанням ПЛР-аналізу для диференціації, ідентифікації та паспортизації досліджуваного матеріалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПЛР – АНАЛІЗ МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНОГО ПОЛІМОРФІЗМУ КУЛЬТУРНОЇ СОЇ (Glycine max L.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок