Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ АНТРОПОГЕННИХ ЧИННИКІВ НА ПІДЗЕМНИЙ СТІК РІЧОК ЗОНИ НАДМІРНОГО І НЕДОСТАТНЬОГО ЗВОЛОЖЕННЯ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

ВПЛИВ АНТРОПОГЕННИХ ЧИННИКІВ НА ПІДЗЕМНИЙ СТІК РІЧОК ЗОНИ НАДМІРНОГО І НЕДОСТАТНЬОГО ЗВОЛОЖЕННЯ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

Назва:
ВПЛИВ АНТРОПОГЕННИХ ЧИННИКІВ НА ПІДЗЕМНИЙ СТІК РІЧОК ЗОНИ НАДМІРНОГО І НЕДОСТАТНЬОГО ЗВОЛОЖЕННЯ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,04 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Одеський державний екологічний університет
Шаменкова Ольга Ігорівна
УДК 556.168
ВПЛИВ АНТРОПОГЕННИХ ЧИННИКІВ НА ПІДЗЕМНИЙ СТІК РІЧОК ЗОНИ НАДМІРНОГО І НЕДОСТАТНЬОГО ЗВОЛОЖЕННЯ
ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ
11.00.07 – гідрологія суші, водні ресурси, гідрохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Одеса-2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному екологічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий доктор географічних наук, професор
керівник: Лобода Наталія Степанівна,
Одеський державний екологічний університет
професор кафедри гідрології суші
Офіційні доктор географічних наук, професор
опоненти: Іваненко Олександр Григорович,
Одеський державний екологічний університет,
завідуючий кафедрою гідроекології і водних досліджень
кандидат географічних наук, доцент
Явкін В’ячеслав Григорович
Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича
доцент кафедри гідроекології,
водопостачання та водовідведення
Провідна Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
установа: географічний факультет, кафедра гідрології та гідроекології
 
Захист дисертації відбудеться “ 12 ” квітня 2007 р., о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.090.01 в Одеському державному екологічному університеті за адресою: 65016, м. Одеса, вул. Львівська, 15, ОДЕКУ.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Одеського державного екологічного університету за адресою: 65016, м. Одеса, вул. Львівська, 15, ОДЕКУ.
Автореферат розісланий “ 6 ” березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чугай А.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підземні води забезпечують 14% (Коротун І. М., Коротун Л.К., Коротун С.І., 2000) загального водоспоживання в державі, вони є другим по значущості джерелом живлення річок, яке в північних і північно-західних областях може досягати 50 %, тоді як в арідних південних регіонах внаслідок глибокого залягання водоносних горизонтів внесок підземних вод в загальне живлення річки може складати 1%. Формування підземного стоку в річці і теоретичний опис цього процесу представляє значний науковий інтерес і має певні прикладні аспекти. Сучасна концепція використання водних ресурсів розглядає два основні завдання: 1-дослідження гідрологічної системи у непорушених господарською діяльністю умовах, яке обумовлює її природний стан; 2-дослідження гідрологічної системи в порушених господарською діяльністю умовах, на основі якого визначаються перспективи використання підземних водних ресурсів і можливості управління ними.
При рішенні цих задач розглядається зв’язок між початковим станом системи і антропогенними діями. Режим підземних вод, так само, як і поверхневих піддається дії водогосподарських перетворень, серед яких найбільш значними є сільськогосподарські меліорації (осушення і зрошування сільськогосподарських земель). Дослідження наслідків водогосподарських перетворень, є важливим в сучасній гідрології.
Для розрахунку підземного живлення річок, озер і інших водойм можуть застосовуватися різні методи і прийоми. Значна диференціація природних умов, ступеня гідрологічної і гідрохімічної вивченості об'єктів дослідження та різноманітність практичних завдань, створюють певні труднощі у виборі надійного методу розрахунку і отримання достатньо точних і обґрунтованих результатів. Тому, не один з відомих в даний час способів оцінки підземного живлення річок і водоймищ не може вважатися універсальним.
Територія, що розглядається, належить до регіонів з порушеною екосистемою, де інтенсивність дії створених меліоративних комплексів, які проводилися, а надалі їх руйнування, яке відбувається у теперішній час, може привести до важко прогнозованих змін водного режиму річок. У сучасних умовах доцільним є використання математичного моделювання, яке дозволяє “імітувати”, тобто штучно відтворювати різні водогосподарські ситуації, які виникають або можуть виникнути на водозборах різних річок, у результаті антропогенних перетворень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ АНТРОПОГЕННИХ ЧИННИКІВ НА ПІДЗЕМНИЙ СТІК РІЧОК ЗОНИ НАДМІРНОГО І НЕДОСТАТНЬОГО ЗВОЛОЖЕННЯ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок