Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБИСТІСНІ СТРАХИ ПРИЗОВНИКІВ ТА ЇХ ПСИХОДІАГНОСТИКА

ОСОБИСТІСНІ СТРАХИ ПРИЗОВНИКІВ ТА ЇХ ПСИХОДІАГНОСТИКА

Назва:
ОСОБИСТІСНІ СТРАХИ ПРИЗОВНИКІВ ТА ЇХ ПСИХОДІАГНОСТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,45 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С.КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
Косік Василь Васильович
УДК 159.96: 345.211.1
ОСОБИСТІСНІ СТРАХИ ПРИЗОВНИКІВ
ТА ЇХ ПСИХОДІАГНОСТИКА
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Військовому гуманітарному інституті Національної академії оборони України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор, дійсний член АПН України Максименко Сергій Дмитрович
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України,
директор, м.Київ
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, старший науковий співробітник Титаренко Тетяна Михайлівна
Інститут соціальної та політичної психології АПН України, завідувач лабораторії соціальної психології особистості
кандидат психологічних наук
Кален Людмила Мирославівна
Управління СБ України у м. Києві та Київській області, старший офіцер
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова Міністерства освіти і науки України, кафедра психології, м. Київ.
Захист відбудеться "24" грудня 2001 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033 м. Київ 33, вул. Паньківська, 2
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту психології імені Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033 м. Київ-33, вул. Паньківська, 2
Автореферат розісланий "24" листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Розвиток Збройних Сил України включає аспекти соціального, матеріального, науково-технічного, а також психологічного забезпечення. Серед заходів супроводження життєдіяльності військових частин та підрозділів важливе місце надається психологічному забезпеченню бойової та мобілізаційної підготовки, дисципліни та управління військами.
Проблема кваліфікованого вивчення молодого поповнення, військового професійного відбору, раціонального розподілу особового складу з урахуванням схильностей та можливостей призовників завжди залишалася актуальною. Особливо загострюється вона в період складних та суперечливих процесів політичного, соціально-економічного реформування та духовного відродження українського суспільства.
За даних соціальних умов збільшуються вимоги до військовослужбовців як до професіоналів, здатних ефективно та в повному обсязі виконувати службові обов’язки, а разом з тим і до фахівців в системі професійного відбору, які повинні забезпечити відповідність психологічного портрету військовослужбовця займаній ним посаді. Адже, особливістю військової служби є діяльність в складних умовах, що супроводжується небезпекою для життя індивіда, високою психологічною "вартістю" його дій, терміновістю рішень, які приймаються.
Таким чином, підвищення ефективності діяльності військовослужбовця великою мірою залежить від знання психологічних механізмів його поведінки і тісно пов’язане з вивченням негативних психічних станів, які зумовлюються властивостями особистості. Одним з таких станів є страх.
Аналіз теоретичних та емпіричних досліджень з проблеми психічних станів та страху зокрема (В.М.Астапов, М.Й.Варій, В.К.Вілюнас, М.І.Дяченко, О.І.Захаров, Н.В.Імедадзе, М.Д.Левітов, О.М.Леонтьев, А.Є.Лічко, С.Д.Максименко, В.І.Медведєв, В.С.Мерлін, Н.І.Наєнко, В.Д.Нєбиліцин, О.В.Отвєтчіков, А.Е.Ольшаннікова, Я.В.Подоляк, А.М.Прихожан, П.Н.Сіманський, П.В.Сімонов, М.Ф.Феденко) дозволяє стверджувати, що дане психічне явище може бути одним з головних критеріїв придатності індивіда до військової служби.
Вивчення джерел особистісних страхів, які є відображенням психологічних властивостей індивіда, має профілактичне та передбачувальне значення, дозволяє прогнозувати рівень ефективності функціонування індивіда в тих чи інших умовах та ситуаціях військової життєдіяльності.
Однак, на даному етапі проблема стійкого особистісного страху розроблена ще недостатньо. Основні теоретичні та практичні зусилля спрямовувалися, як правило, на дослідження ситуативних його форм (переляк, паніка), зумовлених стресогенними чинниками військово-професійної діяльності, а також діагностику та корекцію постстресових наслідків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБИСТІСНІ СТРАХИ ПРИЗОВНИКІВ ТА ЇХ ПСИХОДІАГНОСТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок