Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКІ КОНФЛІКТИ ХІХ – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ: ЕТНОСОЦІАЛЬНИЙ АСПЕКТ

УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКІ КОНФЛІКТИ ХІХ – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ: ЕТНОСОЦІАЛЬНИЙ АСПЕКТ

Назва:
УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКІ КОНФЛІКТИ ХІХ – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ: ЕТНОСОЦІАЛЬНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,68 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНОЗНАВСТВА ім. І.КРИП’ЯКЕВИЧА
ІНСТИТУТ НАРОДОЗНАВСТВА НАН УКРАЇНИ
 
ГУДЬ БОГДАН ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 94 (477.8) “18/19”
УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКІ КОНФЛІКТИ ХІХ – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ: ЕТНОСОЦІАЛЬНИЙ АСПЕКТ
Спеціальність 07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Центрі дослідження українсько-польських відносин Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України.
Науковий консультант: доктор історичних наук, професор
Литвин Микола Романович,
Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича
НАН України, керівник Центру дослідження українсько-польських відносин
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Віднянський Степан Васильович,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу всесвітньої історії і міжнародних відносин
доктор історичних наук, професор
Колесник Віктор Пантелеймонович,
Волинський національний університет
імені Лесі Українки, завідувач кафедри
нової та новітньої історії зарубіжних країн
доктор історичних наук, старший
науковий співробітник
Патер Іван Григорович,
Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича
НАН України, завідувач відділу новітньої історії
Захист відбудеться 25 березня 2008 року о 15.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.222.01 в Інституті українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України та Інституті народознавства НАН України (79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України (79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4).
Автореферат розіслано 23 лютого 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Середа О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Протягом останніх двох десятиліть потреба досягнення українсько-польського порозуміння вимагає від дослідників з обох сторін кордону поглибленого наукового аналізу причин і характеру конфліктів між українцями і поляками. Необхідність їх з’ясування зумовлена й тим, що проблема співіснування народів, які були приречені жити поруч один з одним, була й залишилася однією з найгостріших у європейській цивілізації. Непорозуміння між народами етнічного характеру з їхніми різноманітними наслідками впродовж століть не лише підривали мир в усьому світі, виступали безпосередньою та опосередкованою причиною локальних і тотальних воєн, але й надалі є визначальним чинником значної частини конфліктів у сучасному світі.
Історія українсько-польських відносин є яскравим прикладом затяжного конфлікту між сусідніми етносами. Їхньою специфічною рисою було водночас те, що в зв’язку із запізнілим формуванням української нації домінуючий вплив на розвиток українсько-польських конфліктів, зокрема в ХІХ – на початку ХХ ст., зробили чинники соціального характеру. Відомо, що на певних (переважно початкових) етапах свого розвитку міжетнічні конфлікти є лише одним із різновидів суспільних конфліктів. Відповідь на запитання, коли суспільний конфлікт можна трактувати як конфлікт етнічний, не є однозначним. Це зумовлено тим, що об’єктами значної кількості суспільних інтеракцій, що їх деякі дослідники помилково тлумачать як міжетнічні конфлікти, є спільні цінності, що початково мають позаетнічний характер. Назагал більшість науковців вважає, що причини виникнення конфліктів між двома народами – панівним і пригнобленим – переважно пов’язані з дефіцитом у визначеному поліетнічному суспільстві окремих цінностей матеріального і нематеріального характеру, яких, на думку конфліктних сторін, справедливо розділити не можна. До найпоширеніших їх прикладів відносять територію (землю), економічні ніші, право на працю, владу тощо.
Донедавна, однак, більшість українських і зарубіжних дослідників концентрувала свою увагу переважно на національно-політичних та релігійних аспектах протиборства між українцями і поляками, не зауважуючи або ж ігноруючи соціальні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКІ КОНФЛІКТИ ХІХ – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ: ЕТНОСОЦІАЛЬНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок