Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕЗОФАЗО- І СКЛОУТВОРЕННЯ, БУДОВА ТА ВЛАСТИВОСТІ АЛКАНОАТІВ ЛАНТАНУ І НЕОДИМУ ТА СИСТЕМ НА ЇХ ОСНОВІ

МЕЗОФАЗО- І СКЛОУТВОРЕННЯ, БУДОВА ТА ВЛАСТИВОСТІ АЛКАНОАТІВ ЛАНТАНУ І НЕОДИМУ ТА СИСТЕМ НА ЇХ ОСНОВІ

Назва:
МЕЗОФАЗО- І СКЛОУТВОРЕННЯ, БУДОВА ТА ВЛАСТИВОСТІ АЛКАНОАТІВ ЛАНТАНУ І НЕОДИМУ ТА СИСТЕМ НА ЇХ ОСНОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,18 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЗАГАЛЬНОЇ ТА НЕОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ
ім. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
Биліна Денис Вікторович
УДК 541.49+547.979.733
МЕЗОФАЗО- І СКЛОУТВОРЕННЯ, БУДОВА ТА ВЛАСТИВОСТІ АЛКАНОАТІВ ЛАНТАНУ І НЕОДИМУ ТА СИСТЕМ НА ЇХ ОСНОВІ
02.00.04- фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ – 2006
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського Національної академії наук України.
Науковий керівник |
доктор хімічних наук
Мирна Тетяна Альфредівна,
Інститут загальної та неорганічної хімії
ім. В.І. Вернадського НАН України,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: |
доктор хімічних наук
Колбасов Геннадій Якович,
Інститут загальної та неорганічної хімії
ім. В.І. Вернадського НАН України,
завідувач відділу
доктор хімічних наук, професор
Шерстюк Валентин Петрович,
Національний технічний університет України
«Київський політехнічний інститут»,
професор кафедри технології поліграфічного
виробництва
Провідна установа |
Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка
Захист відбудеться “15” лютого 2007 р. о 10 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.218.01 в Інституті загальної та неорганічної хімії
ім. В.І. Вернадського Національної Академії Наук України за адресою: 03680, Киів-142, пр. Палладіна 32/34 (конференц-зал).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського Національної Академії Наук України за адресою: 03680, Киів-142, пр. Палладіна 32/34.
Автореферат розісланий “10” січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.х.н. Г.Г. Яремчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми Рідкі кристали (РК), або мезофази знаходять широке застосування як складові нових матеріалів для запису, збереження та відображення інформації, візуалізації електричних, магнітних та акустичних полів та для інших технологічних використань. В останній час РК привертають увагу дослідників у галузі нанотехнологій як нанореактори для синтезу наночастинок заданої форми та розміру, а також як матриці для їх стабілізації.
Іонні рідкі кристали (ІРК) алканоатів металів утворюють окрему групу мезогенних речовин, що мають власну іонну провідність та добрі сольватуюючі властивості. Вони здатні утворювати термотропні та ліотропні рідкі кристали, Блоджет-Ленгмюрівські плівки, ІРК-стекла, а також характеризуються високою термостабільністю, широким інтервалом існування мезофази та здатністю до переохолодження та склування. Мезофази та мезоморфні стекла алканоатів металів перспективні як середовища для запису динамічних голограм, модулювання та підсилення лазерного випромінювання, а також у якості компонентів (матриць для стабілізації наночастинок) у квантовій та наноелектрониці.
С точки зору практичного застосування важлива розробка мезоморфних композицій з низькими температурами плавлення та здатністю утворювати мезоморфні стекла. Серед алканоатів одно-, двох- та тривалентних металів алканоати рідкісноземельних (РЗ) металів найбільш привабливі, тому що вони мають достатньо низькі температури плавлення та здатні утворювати ІРК-стекла. Тому дослідження мезогенних та склоутворюючих властивостей алканоатів РЗ-металів і систем на їх основі, а також їх оптичних та нелінійно-оптичних характеристик є актуальним для створення нових функціональних РК-матеріалів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася згідно з планами науково-досліднних робіт Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського: 220Е (2000-2003 р.) «Гетерогенна і гетероядерна координаційна хімія за участю неводних середовищ і розплавів в синтезі нових сполук спеціальної структури – кластерної, интеркальованої, суперіонної» (номер держрегистрації 0100V002005); 221Е (2000-2002 р.) «Синтез іонних мезогенів і розробка на їх основі рідкокристалічних матеріалів для оптоелектроніки та лазерної техніки» (номер держреєстрації 0100V002004); 233Е (2002-2007 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МЕЗОФАЗО- І СКЛОУТВОРЕННЯ, БУДОВА ТА ВЛАСТИВОСТІ АЛКАНОАТІВ ЛАНТАНУ І НЕОДИМУ ТА СИСТЕМ НА ЇХ ОСНОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок