Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ВОЛИНІ 1921-1939 рр.

КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ВОЛИНІ 1921-1939 рр.

Назва:
КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ВОЛИНІ 1921-1939 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,30 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНОЗНАВСТВА імені ІВАНА КРИП’ЯКЕВИЧА
ІНСТИТУТ НАРОДОЗНАВСТВА
ПОНОМАРЕНКО
Світлана Євгенівна
УДК 006.0/477.821
КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ВОЛИНІ 1921-1939 рр.
Спеціальність – 07.00.01 - Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
історичних наук
Львів – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі вітчизняної історії Волинського державного університету ім. Лесі Українки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – Сливка Юрій Юрійович,
доктор історичних наук, професор,
завідувач відділу новітньої історії
Інституту українознавства
імені І.Крип’якевича НАН України
Офіційні опоненти: Плисюк Василь Пилипович,
доктор історичних наук, завідувач
кафедри українознавства Львівського
державного аграрного університету
Соляр Ігор Ярославович,
кандидат історичних наук,
доцент кафедри історії України
Українського державного
лісотехнічного університету
Провідна установа – Інститут історії України НАН України,
(м.Київ)
Захист відбудеться "6" березня 2001 р. о 16.00 год., на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 35.222.01 в Інституті українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України (79062, м.Львів, вул.Козельницька, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України за адресою (79062, м.Львів, вул. Козельницька, ).
Автореферат розісланий " 5 " лютого 2001 р.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради Ф.І. Стеблій


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На початку 20-х років значна частина етнічних земель України знаходилася поза її державними межами. За умовами Ризького договору 1921 року Західна Волинь увійшла до складу Польської держави, що і визначило особливий характер її соціально-економічного та суспільно-політичного життя упродовж майже двох десятиліть. Волиняни, як і всі західні українці, були пройняті глибоким прагненням реалізувати своє право на національне самовизначення, важливим фактором чого було культурно-освітнє життя.
У цьому контексті значний науковий інтерес становить проблема формування та діяльності культурно-освітніх організацій - активних учасників громадсько-політичного життя українців Волині та національно-визвольних змагань. У радянській історіографії ця проблема досліджувалася здебільшого тенденційно. Культурно-освітні організації характеризувалися переважно як буржуазно-націоналістичні. Тому вкрай важливо на основі документальних архівних матеріалів відтворити реальну картину культурно-просвітницького руху, узагальнити досвід формування національної свідомості різних прошарків населення.
Отже, вибір теми та її актуальність зумовлені особливостями соціально-економічного та суспільно-політичного життя українців Волині, зокрема, дискримінаційною політикою польської адміністрації; широким спектром діяльності масових культурно-освітніх організацій, їх прагненням зберегти і примножити національно-культурні набутки українців; недостатнім дослідженням проблеми та можливістю опрацювання маловідомих джерел, насамперед архівних, що дає можливість по-новому висвітлити діяльність культурно-освітніх організацій Волині 20-30-ті роки. Дослідження цієї проблеми сприятиме більш виваженому висвітленню українсько-польських стосунків міжвоєнного періоду.
Дисертаційне дослідження є складовою частиною держбюджетної науково-дослідної програми "Українсько-польські відносини на Волині 20-40-х років XX століття" Волинського державного університету імені Лесі Українки та планової госпрозрахункової теми історичного факультету ВДУ "Минуле і сучасне Волині".
Об'єкт дослідження - освітні та культурні організації українців Волині, програмні засади, засоби і форми діяльності, їх роль у збереженні і розвитку національної культури та у визвольних змаганнях волинян міжвоєнного періоду.
Мета і задачі дослідження. На підставі вивчення архівних документів, матеріалів преси, спогадів учасників подій та критичного переосмислення вітчизняної й зарубіжної історіографії дослідити:
- національну політику польського уряду щодо Волині, зокрема в галузі освіти та культури;
- соціально-економічне та суспільно-політичне становище українців краю;
- становлення, програмні засади та структуру культурно-освітніх організацій і товариств;
- форми і методи діяльності культурно-освітніх товариств;
- ставлення політичних партій щодо культурно-освітніх організацій;
- участь культурно-освітніх організацій у національно-визвольному русі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ВОЛИНІ 1921-1939 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок