Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗМІСТ І ТЕХНОЛОГІЯ НАВЧАННЯ РИТОРИКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

ЗМІСТ І ТЕХНОЛОГІЯ НАВЧАННЯ РИТОРИКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

Назва:
ЗМІСТ І ТЕХНОЛОГІЯ НАВЧАННЯ РИТОРИКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,27 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. Г.С. СКОВОРОДИ
ТКАЧЕНКО Лідія Петрівна
УДК 378.14: 808.5
ЗМІСТ І ТЕХНОЛОГІЯ НАВЧАННЯ РИТОРИКИ
МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Плиско Катерина Миколаївна,
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди, професор кафедри української мови.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Шевченко Галина Павлівна,
Луганський державний педагогічний університет
ім. Тараса Шевченка, завідувач кафедри педагогіки.
кандидат педагогічних наук, професор
Лазарєв Микола Остапович,
Сумський державний педагогічний університет
ім. А.С.Макаренка, завідувач кафедри педагогічної творчості.
Провідна установа: Полтавський державний педагогічний університет
ім. В.Г.Короленка, кафедра педагогічної майстерності. Міністерство освіти і науки України, м. Полтава.
Захист відбудеться “ 24 ” вересня 2002 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 63.053.04 у Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С.Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, зал засідань (кімната 216).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215-В.
Автореферат розіслано “ 21 ” серпня 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Золотухіна С.Т.
Загальна характеристика роботи
Актуальність та доцільність дослідження. Нові тенденції розвитку освіти України висунули перед вищою школою низку важливих завдань і зумовили певні зміни організації та змісту праці вчителя, пошуки нових форм і методів навчання, що актуалізувало проблему підвищення професійного рівня педагогічних кадрів. У Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті наголошено на необхідності створення системи педагогічної освіти, що задовольняла б потреби суспільства в педагогах різних спеціальностей і кваліфікаційних рівнів, здатних виконувати основну соціальну функцію – формування цілісної, всебічно розвинутої особистості, відданої інтересам української держави.
Сьогодні зростає попит на педагогів нового типу – освічених, наділених творчим потенціалом, з розвинутим даром володіння живим словом. У зв'язку з цим набувають нового змісту показники педагогічного професіоналізму – здатність до ефективного спілкування, культура усного і писемного мовлення, творчий підхід до навчального процесу взагалі. Тому майбутнім учителям у професійній діяльності необхідні знання не лише з педагогіки, психології, фахових предметів, а й з риторики, яка має забезпечити бездоганне володіння словом та прийомами впливу на аудиторію слухачів. Курс риторики в педагогічних вищих навчальних закладах стає плідним підґрунтям для розвитку та реалізації мовленнєво-мислительних здібностей майбутнього вчителя.
Проте проблема риторичної підготовки вчителя досліджена ще недостатньо, хоч і розроблялися окремі її аспекти (здебільшого мовні) у вищих навчальних закладах, а саме: формування у студентів навичок монологічного висловлювання (Г.Васильєва, Л.Головіна, В.Костомаров, В.Скалкін); характеристика мовленнєвих якостей учителя (Ф.Гоноболін, В.Грехнєв, Н.Кузьміна, Р.Хмелюк та ін.); комунікативна підготовка майбутніх учителів (В.Галузинський, В.Гриньова, М.Євтух, В.Кан-Калік, М.Петров, В.Полторацька та ін.); визначення функцій мовлення в педагогічному процесі (Н.Іполитова, Т.Ладиженська, Г.Сагач та ін.). Питання риторичної підготовки вчителів розглядаються у процесі дослідження проблеми педагогічної творчості (М.Лазарєв, І.Синиця, І.Страхов) і ролі риторико-мовленнєвого компонента в структурі педагогічної діяльності (М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗМІСТ І ТЕХНОЛОГІЯ НАВЧАННЯ РИТОРИКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок