Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ СТВОРЕННЯ КОРПУСНО-СЕКЦІЙНИХ ШАХТНИХ НАСОСІВ ПІДВИЩЕНОЇ ДОВГОВІЧНОСТІ

РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ СТВОРЕННЯ КОРПУСНО-СЕКЦІЙНИХ ШАХТНИХ НАСОСІВ ПІДВИЩЕНОЇ ДОВГОВІЧНОСТІ

Назва:
РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ СТВОРЕННЯ КОРПУСНО-СЕКЦІЙНИХ ШАХТНИХ НАСОСІВ ПІДВИЩЕНОЇ ДОВГОВІЧНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,71 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Національна
Академія наук України
Інститут геотехнічної механіки
ім. М.С. Полякова
АЛІЄВ НАТІКБЄК АЛІЙОВИЧ
УДК 622.532:620.169.1
РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ СТВОРЕННЯ КОРПУСНО-СЕКЦІЙНИХ ШАХТНИХ НАСОСІВ ПІДВИЩЕНОЇ ДОВГОВІЧНОСТІ
Спеціальність 05.05.06 - "Гірничі машини"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Дніпропетровськ-2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у ВАТ „Науково-дослідний інститут гірничої механіки імені М. М. Федорова” Мінвуглепрому України, м. Донецьк.
Науковий консультант - доктор технічних наук, професор Грядущий Борис Абрамович, директор Донецького вугільного інституту Мінвуглепрому України.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Малєєв Віктор Борисович,
Донецький національний технічний університет МОН України, зав. кафедри “Теоретична механіка” м.Донецьк;
доктор технічних наук, професор
Шевчук Степан Прокопович,
Національний технічний університет МОН України, “Київський політехнічний інститут”. Інститут енергозбереження та енергоменеджмента, зав. кафедри електромеханічного обладнання енергоємних виробництв; м.Київ;
доктор технічних наук, професор
Блюсс Борис Олександрович,
Інститут геотехнічної механіки ім.М.С.Полякова НАН України, зав. відділом геодинамічних систем та вібраційних технологій, м.Дніпропетровськ.
Провідна організація: Донецький державний науково-дослідний інститут комплексної механізації шахт (Дондіпровуглемаш) Мінвуглепрому України, м.Донецьк.
Захист відбудеться 15 вересня 2006 р. о 1330 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.188.01 при інституті геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова Національної Академії наук України за адресою: 49005,
м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 2а, факс. (0562) 462426.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту геотехнічної механіки імені М.С. Полякова Національної академії наук України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 2а.
Автореферат розісланий 14 серпня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 08.188.01,
доктор технічних наук В.Г.Перепелиця
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Основою паливно-енергетичного комплексу України є кам'яне вугілля, розвідані запаси якого складають близько 100..110 млрд.т. На найближчі роки потреба економіки України у вугіллі оцінюється в 200...220 млн.т. на рік. У той же час в останнє десятиліття річний видобуток знаходиться на рівні 70...80 млн.т.
Планомірне зростання і інтенсифікація вуглевидобутку в Україні є стратегічною задачею галузі й економіки в цілому, оскільки саме цей шлях дозволяє зберегти енергетичну безпеку країни.
Експлуатаційна надійність і довговічність шахтного обладнання визначають не тільки рівень видобутку, але в більшості випадків і безпеку обслуговуючого персоналу.
Водовідливні установки як одна з найважливіших і енергоємних ланок стаціонарного гірничошахтного облад
нання займають особливе місце: з одного боку забезпечують безпечне ведення гірничих робіт, з іншого – при їхньому функціонуванні на окремих підприємствах споживання електроенергії доходить до 25-30% від загального обсягу енергоспоживання.
Річний об’єм відкачуваної води на поверхню складає близько 1,0 млрд.м3, на що витрачається електроенергії більш ніж 1,8 млрд. кВт/рік.
У гірничодобувній і вугільній промисловостях при організації водовідливу використовуються в основному багатоступінчасті корпусно-секційні відцентрові насоси (далі КСВН) горизонтального і вертикального виконання.
Як показують досвід експлуатації і багаторічні дослідження, для низькочастотних КСВН шахтного водовідливу, що перекачують непросвітлену шахтну воду, яка найчастіше являється суспензію з включеннями твердого, середня тривалість безвідмовної роботи насосів коливається від 850 до 6000 годин при середньому ресурсі до капітального ремонту 7100 годин. Для високочастотних насосів середнє напрацювання на відмову менше і складає від 800 до 1100 годин при середньому ресурсі до капітального ремонту 2400 годин.
Основними чинниками, що визначають довговічність, утрату робочих характеристик і напрацювання на відмову КСВН, є наступні:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ СТВОРЕННЯ КОРПУСНО-СЕКЦІЙНИХ ШАХТНИХ НАСОСІВ ПІДВИЩЕНОЇ ДОВГОВІЧНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок