Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ТЕОРЕТИЧНИХ ГЕОГРАФІЧНИХ ПОНЯТЬ В УЧНІВ СЕРЕДНЬОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ТЕОРЕТИЧНИХ ГЕОГРАФІЧНИХ ПОНЯТЬ В УЧНІВ СЕРЕДНЬОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ТЕОРЕТИЧНИХ ГЕОГРАФІЧНИХ ПОНЯТЬ В УЧНІВ СЕРЕДНЬОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,77 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут психології імені Г.С. Костюка АПН України
Шулдик Наталія Володимирівна
УДК 37 .015. 3: 159. 922. 7: 91 (048)
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ
ТЕОРЕТИЧНИХ ГЕОГРАФІЧНИХ ПОНЯТЬ В УЧНІВ СЕРЕДНЬОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ -2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України, лабораторія психології навчання.
Науковий керівник– дійсний член АПН України, заслужений діяч науки і техніки України,
доктор психологічних наук, професор
Максименко Сергій Дмитрович,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України,
директор
Офіційні опоненти – доктор психологічних наук, старший науковий співробітник
Машбиць Юхим Ізраїлевич,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України,
лабораторія нових інформаційних технологій навчання,
головний науковий співробітник;
кандидат психологічних наук, доцент
Щербан Тетяна Дмитрівна,
Мукачівський технологічний інститут
Міністрества освіти і науки України,
кафедра гуманітарних дисциплін, завідувач.
Провідна установа – Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка
Міністерства освіти і науки України, кафедра психології.
Захист відбудеться 21 травня 2003 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .453.01 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ – 33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ – 33, вул. Паньківська, 2.
Автореферат розісланий 21 квітня 2003 року
Вчений секратар
спеціалізованої вченої ради Балл Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Процес реалізації нової освітньої політики, що відбувається в сучасному суспільстві, одним із головних пріоритетів реформування сучасної школи проголошує принцип побудови шкільного навчання як розвивального, тобто такого, що спрямовується на якнайповніший розвиток особистості та її можливостей.
Особливий інтерес у зазначеному контексті становить досвід впровадження в освітню практику положень культурно-історичної концепції, розвиненої і поглибленої в працях Д.Б.Ельконіна, В.В.Давидова, С.Д.Максименка та їх послідовників. Розроблений ними експериментально-генетичний метод став засадничим в теорії учбової діяльності, а саме – в стратегії розвивального навчання.
Продуктивність експериментально-генетичного методу як дослідницького, водночас і як засобу розвитку, доведена багатьма дослідженнями, спрямованими, зокрема, на формування в учнів теоретичних понять з математики (Ф.Г.Боданський, В.В.Давидов, А.З.Зак, Ю.І.Машбиць), мови (Л.І.Айдарова, В.В.Рєпкін), фізики (В.В.Рубцов), біології (М.Д.Бойправ), хімії (М.А.Дацюк), природознавства (Л.М.Кудояр, М.Ф.Бабій) та ін.
Процедура формування теоретичних понять передбачає, як відомо, “відкриття” учнями генетично вихідного відношення предметної області, що вивчається, та моделювання цього відношення, присвоєння особливих характеристик об’єкта за допомогою методу сходження від абстрактного до конкретного (В.В.Давидов).
При цьому змістовою “одиницею” процесу розвитку особистості учня в учбовій діяльності, у якій взаємодіють такі різні структури, як рівень актуального і зона найближчого рівня розвитку, особистісний сенс учбової діяльності і ступінь оволодіння способами дій, є момент прийняття ним учбової задачі (С.Д.Максименко).
Доведено теоретично, що “одиницею” цілепокладання в учбовій діяльності є не відношення “мета - результат”, а відношення “мета - засіб” (Ю.М.Швалб). Застосування поняття “внутрішня навчальна задача” (Г.О.Балл) дозволяє найближче підійти до розуміння сутності процесу суб’єктного прийняття навчального завдання, перетворення його в учбову задачу.
Попри доволі широке коло предметних галузей, що були охоплені експериментально-генетичним методом, проблема формування географічних понять і до теперішнього часу залишається поза увагою дослідників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ТЕОРЕТИЧНИХ ГЕОГРАФІЧНИХ ПОНЯТЬ В УЧНІВ СЕРЕДНЬОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок