Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання випадкових процесів та полів із даною точністю та надійністю

Моделювання випадкових процесів та полів із даною точністю та надійністю

Назва:
Моделювання випадкових процесів та полів із даною точністю та надійністю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,90 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Розора Ірина Василівна
УДК.519.21
Моделювання випадкових процесів та полів
із даною точністю та надійністю
01.01.05 – теорія ймовірностей і математична статистика
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії ймовірностей та математичної статистики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
КОЗАЧЕНКО Юрій Васильович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри теорії ймовірностей та
математичної статистики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
ІВАНОВ Олександр Володимирович,
Міжнародний християнський університет (м. Київ),
завідувач кафедри загальноекономічних дисциплін.
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
ПАШКО Анатолій Олексійович,
Європейський університет (м. Київ),
декан факультету інформаційних систем і технологій.
Провідна установа: Інститут кібернетики ім. В.М.Глушкова
НАН України,
м. Київ.
Захист відбудеться 26.09.2005 р. о 1400_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.37 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ-22, просп. Академіка Глушкова, 6, корпус , механіко-математичний факультет.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська , 58).
Автореферат розісланий 25.08.2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Моклячук М.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з актуальних задач теорії випадкових процесів є побудова математичної моделі випадкових процесів, дослідження її загальних властивостей. На сьогоднішній день інтенсивно розробляються різні методи стохастичного моделювання, зокрема, чисельного моделювання випадкових процесів, зростає також сфера застосування стохастичних моделей в різних областях природничих та соціальних наук, таких як радіотехніка, електроніка, соціологія, океанологія, фінансова математика, метеорологія, теорія масового обслуговування тощо.
Над розробкою теорії моделювання випадкових процесів та полів працювало багато науковців, серед них Михайлов Г.О., Єрмаков С.М., Ядренко М.Й., Козаченко Ю.В., Пашко А.О., Войтишек А.В., Палагін Ю.І., Шалигін О.С. та ін.
Найбільш широко розроблені методи моделювання гауссових випадкових процесів і полів. Традиційними для них є методи лінійного перетворення, ковзаючого підсумовування, авторегресії та ковзаючого середнього, метод канонічних представлень, метод подвійної рандомізації, неканонічного розкладу. В більшості робіт, присвячених комп'ютерному моделюванню випадкових процесів, не вивчаються питання про точність та надійність побудованих моделей. Вперше такі питання досліджувались у роботах Козаченка Ю.В., Козаченко Л.Ф., Пашка А.О.
В роботах Козаченка Ю.В., Козаченко Л.Ф. розглядались методи моделювання випадкових гауссових процесів, при яких модель наближує процес із даною точністю та надійністю в просторі L2([0,T]). В книзі Козаченка Ю.В. та Пашка А.О. вичаються субгауссові випадкові процеси, для них будуються моделі, які наближають процес з даною точністю та надійністю в різних банахових просторах.
Але, фактично, не вивчались моделі, що наближають з даною точністю та надійністю випадкові процеси, що не є гауссовими або субгауссовими. Крім того, взагалі не будувались моделі, що наближають задані процеси та деякі функціонали від них, такі, наприклад, як похідна, з заданою точністю та надійністю. Зрозуміло, що побудова таких моделей є актуальною задачею.
Основним завданням дисертаційної роботи є детально розглянути моделювання -субгауссових i субгауссових випадкових процесів та полів, побудувати моделі, що в рівномірній метриці наближають процес і функціонал від нього, такий як, наприклад, похідна, з даною точністю та надійністю, що і визначає актуальність роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Моделювання випадкових процесів та полів із даною точністю та надійністю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок