Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУЧАСНІ ПАТОГЕНЕТИЧНІ ПІДХОДИ В ЛІКУВАННІ ХВОРИХ АЛКОГОЛЬНОЮ ХВОРОБОЮ ПЕЧІНКИ

СУЧАСНІ ПАТОГЕНЕТИЧНІ ПІДХОДИ В ЛІКУВАННІ ХВОРИХ АЛКОГОЛЬНОЮ ХВОРОБОЮ ПЕЧІНКИ

Назва:
СУЧАСНІ ПАТОГЕНЕТИЧНІ ПІДХОДИ В ЛІКУВАННІ ХВОРИХ АЛКОГОЛЬНОЮ ХВОРОБОЮ ПЕЧІНКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,28 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРЧЕНКО ВЯЧЕСЛАВ ВІКТОРОВИЧ
 
УДК:616.36-002.2-02:616.89-008.441.13-036-085.244
СУЧАСНІ ПАТОГЕНЕТИЧНІ ПІДХОДИ В ЛІКУВАННІ
ХВОРИХ АЛКОГОЛЬНОЮ ХВОРОБОЮ ПЕЧІНКИ
14.01.02 - внутрішні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Луганськ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київській медичній академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика МОЗ України.
Науковий консультант – доктор медичних наук, професор АНОХІНА
Галина Анатоліївна
Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика МОЗ України, професор кафедри
гастроентерології та дієтології.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
ГУБЕРГРІЦ Наталія Борисівна
Донецький державний медичний університет,
кафедра внутрішніх хвороб №1, професор;
доктор медичних наук, старший науковий
співробітник ФАДЄЄНКО Галина Дмитрівна,
інститут терапії АМН України, провідний
науковий співробітник відділу гастроентерології.
Провідна установа – Національний медичний університет
ім. О.О.Богомольця МОЗ України, кафедра
госпітальної терапії №2
Захист відбудеться “30” жовтня 2003 р. о 8 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради К.29.600.01 Луганського державного медичного університету МОЗ України за адресою: 91045, м.Луганськ, кварт.50 років оборони Луганська,1.
Автореферат розісланий “28 ” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор В.І.Коломієць


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. Проблема діагностики та лікування хворих алкогольними гепатитами є однією з найбільш актуальних в сучасній медицині, має не тільки важливе медичне, але й соціальне значення. Це обумовлено широким розповсюдженням алкогольних уражень печінки, багатогранністю клінічних проявів, високим відсотком латентних, малосимптомних форм захворювання, схильністю до прогресування в цироз печінки, високою летальністю хворих гострим алкогольним гепатитом (О.Я. Бабак, 2000; В.Т Івашкин та співавт., 2001; Н.Б. Губергріц, 2002; А.И. Хазанов, 2003; К.П.Майер, 1999; Ш.Шерлок, Дж.Дули, 1999).
Клінічна і соціальна значимість гострих та хронічних алкогольних гепатитів визначається тим фактом, що питома вага гепатитів в структурі загальної захворюваності і смертності продовжує зростати. В Україні за останні 5 років захворюваність на хронічні гепатити зросла на 76,6%, поширеність хронічних гепатитів за цей період збільшилась в 2,2 рази (М.В. Голубчиков , 2000; О.Я.Бабак, 2002 та ін.).
Ріст зловживань алкоголем, забруднення зовнішнього середовища, неконтрольоване вживання медикаментів, нераціональне, бідне на вітаміни, амінокислоти, мінерали, поліненасичені жирні кислоти, природні антиоксиданти та інші біологічно активні компоненти харчування негативно впливають на багаточисельні процеси в організмі. Перш за все спостерігається перевантаження систем, відповідальних за охорону людського організму – це печінка та імунна система. Серед токсичних факторів, які викликають пошкодження печінки, ведуча роль належить алкоголю. Про роль алкоголю в ураженнях печінки свідчить той факт, що зловживання алкоголем, яке збільшилось в багатьох країнах світу, корелює з рівнем смертності від цирозу печінки (С.Д.Подимова, 1998; В.В. Серов, 1998; А.О.Буеверов, 2002; С.Г.Пехташев та співавт., 2002; К.П.Майер, 1999; Массимо Пинцани, 2002 та ін.).
Незважаючи на відому причину та вивчений патогенез алкогольної хвороби печінки, складність та багатогранність загальних та місцевих змін при гострих та хронічних алкогольних гепатитах ускладнюють лікувальну тактику. До цього часу в лікуванні хворих алкогольними гепатитами використовується досить обмежений арсенал медикаментозних препаратів. В основному це вітаміни, рослинні гепатопротектори, препарати есенціальних фосфоліпідів та симптоматичні середники. Недостатньо вивчені та розроблені рекомендації по харчуванню хворих алкогольними гепатитами, відсутні аргументовані дані щодо квоти білку в раціоні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СУЧАСНІ ПАТОГЕНЕТИЧНІ ПІДХОДИ В ЛІКУВАННІ ХВОРИХ АЛКОГОЛЬНОЮ ХВОРОБОЮ ПЕЧІНКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок