Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Засоби сучасної електроніки й комп’ютерної техніки в навчальному експерименті з фізики

Засоби сучасної електроніки й комп’ютерної техніки в навчальному експерименті з фізики

Назва:
Засоби сучасної електроніки й комп’ютерної техніки в навчальному експерименті з фізики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,51 KB
Завантажень:
503
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова
МАРТИНЮК ОЛЕКСАНДР СЕМЕНОВИЧ
УДК 371.3:53:681.142 (021)
Засоби сучасної електроніки й комп’ютерної техніки
в навчальному експерименті з фізики
13.00.02 – теорія і методика навчання фізики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
київ – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Волинському державному університеті імені Лесі Українки, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
Калапуша Леонід Романович,
Волинський державний університет, завідувач кафедри загальної фізики та методики викладання фізики
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Сергєєв Олександр Васильович,
Запорізький державний університет, завідувач кафедри фізики та методики її викладання
кандидат педагогічних наук, доцент
Кліх Віталій Юлійович,
Житомирський державний педагогічний університет
імені Івана Франка
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний університет імені В. Винниченка, кафедра фізики та методики її викладання, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград
Захист відбудеться “6” лютого 2001 року о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.03 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ-30, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ-30, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий ”26” грудня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.В.Коршак
Загальна хара ктеристика роботи
Актуальність дослідження. Утвердження України серед розвинених країн світу вимагає відповідної підготовки майбутніх висококваліфікованих спеціалістів. Основою пріоритетних напрямків промисловості, народного господарства, сучасної науки, нових інформаційних технологій стала мікроелектроніка. Вона глибоко проникла майже у всі сфери людської діяльності. Фізичні принципи роботи електронних приладів і методи конструювання радіосхем повинні знати широкі кола користувачів. Їх необхідно готувати до цього ще з шкільної парти. Тому елементи сучасної електроніки та комп’ютерної техніки стають невід’ємною складовою навчального процесу з фізики, основою модернізації шкільного фізичного експерименту.
Ознайомлення школярів з використанням електронно-обчислювальної техніки – одне з основних завдань сьогодення. Програма шкільного курсу фізики, розв’язуючи загальноосвітні завдання підготовки молоді, передбачає можливості засвоєння загальних понять з основ електроніки та засобів обчислювальної техніки. Проте, на уроках фізики учні знайомляться лише з окремими дискретними електронними елементами. Дещо більше уваги з названих питань приділяється в навчальних програмах для шкіл і класів з поглибленим вивченням фізики та в профільних класах за вибором.
На основі аналізу реальної ситуації, що склалася в навчальному процесі з фізики, приходимо до висновку, що для ефективного і якісного використання засобів сучасної електронної техніки випускниками в їх подальшій трудовій діяльності необхідно молодь шкільного віку більш грунтовно ознайомлювати з основними принципами і поняттями електроніки та комп’ютерної техніки. У зв’язку з цим особливо актуальним і важливим є завдання вдосконалення процесу навчання з основ наук і, в першу чергу, з тих розділів фізики, що складають базис нових інформаційних технологій.
Впровадження елементів сучасної електронної техніки в навчальний курс фізики, зокрема в шкільний фізичний експеримент (ШФЕ), передбачає раціоналізацію його структури і змісту, дає змогу розробити більш досконалу методику і техніку постановки демонстрацій, проведення лаборатор-них робіт та робіт фізичного практикуму. Дозволяє значно оновити форми, методи і засоби навчання, незважаючи на те, що в шкільних фізичних кабінетах ще недостатньо тепер сучасного високоефективного демонстраційного обладнання. Цілий ряд наукових досліджень вітчизняних вчених було спрямовано не тільки на підвищення наукового рівня викладання фізики, але й на створення відповідних навчальних приладів і засобів наочності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Засоби сучасної електроніки й комп’ютерної техніки в навчальному експерименті з фізики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок