Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНІ ІДЕЇ МИХАЙЛА ДРАГОМАНОВА

ПОЛІТИЧНІ ІДЕЇ МИХАЙЛА ДРАГОМАНОВА

Назва:
ПОЛІТИЧНІ ІДЕЇ МИХАЙЛА ДРАГОМАНОВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,70 KB
Завантажень:
529
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ І ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
КРУГЛАШОВ Анатолій Миколайович

УДК: 301 + 340 + 930. 9
ПОЛІТИЧНІ ІДЕЇ МИХАЙЛА ДРАГОМАНОВА
Спеціальність 23.00.01 - теорія і історія політичної науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора політичних наук
 
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Науковий консультант - доктор історичних наук, професор Макар Юрій Іванович, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри міжнародних відносин
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, доцент Кармазіна Марія Степанівна, Київський
національний торговельно-економічний університет, професор кафедри
філософських та соціальних наук
доктор політичних наук Горбатенко Володимир Павлович,
Конституційний Суд України, науковий консультант судді
доктор політичних наук Кортунов Олексій Васильович,
Інститут економіки та права “КРОК”, завідувач кафедри гуманітарних
дисциплін
Провідна установа Львівський національний університет імені Івана Франка,
кафедра політології
Захист відбудеться “ 5 “ березня 2002 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д 26.181.01 в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України (01011, м. Київ, вул. Кутузова, 8; к. 202).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту політичних та етнонаціональних досліджень НАН України (01011, м. Київ, вул. Кутузова, 8; к. 218).
Автореферат розісланий “ 1 ” лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левенець Ю.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дослідження “Політичні ідеї Михайла Драгоманова” присвячено вивченню феномену вченого, видатного українського політичного мислителя, теоретика і натхненника національного руху, автора політичних програм і проектів, які впливали на інтелектуальні процеси в Східній Європі.
Актуальність теми. У центрі дисертаційного дослідження знаходяться політичні теорії та концепції Михайла Драгоманова.
Політичні ідеї, теорії та концепції, сформульовані у минулому, продовжують своє існування остільки, оскільки вони потрібні спеціалістам, які досліджують історію суспільної та політичної думки, академічному співтовариству, врешті-решт - широким верствам суспільства. На кожному із цих рівнів можна зустрітись із певним уявленням про Драгоманова та його творчість. Нерідко це уявлення хибує на поверховість, спрощеність, одномірність.
Відповідно, залишається потрібним нове бачення історичного значення творчості Драгоманова. Актуальне прочитання його теоретичної спадщини відбувається в просторі, на який впливають не лише наукові чинники. Діяльність Драгоманова не становила б інтересу для дослідників, якби вона не стала помітним явищем в історії української, російської суспільно-політичної думки другої половини ХІХ ст., якби вона не відповідала напрямкам розвитку європейської політичної теорії, історіософії, філософії. Політичні ідеї Драгоманова цікаві тим, що в них відбиті пошуки відповідей на питання, котрі ставило політичне життя Російської та Австро-Угорської імперії, міжнародні відносини в Європі. Драгоманов діяв у різних сферах. Він був активним та ініціативним у науково-педагогічній роботі та в журналістиці, в організації нових форм громадської праці в Україні, а також у своїй діяльності закордонного представника українства. Йому належить роль визначного ідеолога українського визвольного руху і, разом з цим, піонера нової стадії розвитку конституціоналізму, ідей правової держави у всеросійському масштабі. Універсальність і суперечливість ролей Драгоманова - теоретика і практика надають дослідженню його творчості особливого значення.
Запропонований аналіз теоретичної спадщини вченого не ставить на меті точного відтворення життєвого шляху Драгоманова. Зусилля автора скеровувало прагнення зрозуміти, чому цей шлях виявився саме таким, а не інакшим.
Дослідника вражала величезна працездатність Драгоманова.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: ПОЛІТИЧНІ ІДЕЇ МИХАЙЛА ДРАГОМАНОВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок