Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ МОВЛЕННЄВИХ НАВИЧОК УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ НА УРОКАХ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРОСТОГО РЕЧЕННЯ (У ШКОЛАХ З УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ НАВЧАННЯ)

ФОРМУВАННЯ МОВЛЕННЄВИХ НАВИЧОК УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ НА УРОКАХ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРОСТОГО РЕЧЕННЯ (У ШКОЛАХ З УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ НАВЧАННЯ)

Назва:
ФОРМУВАННЯ МОВЛЕННЄВИХ НАВИЧОК УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ НА УРОКАХ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРОСТОГО РЕЧЕННЯ (У ШКОЛАХ З УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ НАВЧАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,56 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ОДАЙНИК Світлана Федорівна
УДК 37.031
ФОРМУВАННЯ МОВЛЕННЄВИХ НАВИЧОК УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ НА УРОКАХ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ
У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРОСТОГО РЕЧЕННЯ
(У ШКОЛАХ З УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ НАВЧАННЯ)
13.00.02 теорія та методика навчання російської мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Південноукраїнському регіональному інституті післядипломної освіти педагогічних кадрів, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України Голобородько Євдокія Петрівна, Херсонський державний університет,
професор кафедри слов’янських мов і методик їх викладання.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Вознюк Людмила Володимирівна,
Тернопільський державний університет імені Володимира Гнатюка, завідувач кафедри російської мови і зарубіжної літератури;
кандидат педагогічних наук, доцент
Давидюк Людмила Володимирівна,
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, доцент кафедри методики викладання російської мови та зарубіжної літератури
Провідна установа: Запорізький національний університет,
кафедра російської мови, Міністерство освіти і науки України, м. Запоріжжя
Захист відбудеться “16” травня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.02. в Інституті педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-Д).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-Д.
Автореферат розісланий “13” квітня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Т. Шелехова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Надання російській мові статусу однієї з мов народів, що проживають на території України, вимагає концептуального осмислення, визначення принципових позицій, на основі яких буде здійснюватися подальша мовна освіта школярів. Ураховуючи реалії часу, розроблено нові підходи до визначення мети навчання та його результатів, до вибору змісту і методів навчання. Це обумовлено змінами в соціально-політичному житті країни і підтверджується Конституцією України, Законом України „Про освіту”, Державною національною програмою „Освіта” (Україна ХХІ століття) й основними положеннями мовної освіти. Нині навчання російської мови в Україні спрямоване на формування й розвиток умінь і навичок використання мови як засобу спілкування, пізнання, долучення до культури народу-носія мови. Причому пріоритетним є розвиток умінь в усіх видах мовленнєвої діяльності.
Основна мета навчання російської мови полягає у формуванні особистості, що володіє вміннями та навичками використання мовних засобів під час сприйняття (слухання й читання) та створення (говоріння й письмо) висловлювань різних стилів, типів і жанрів мовлення. Практична мовленнєва спрямованість шкільного навчання мови особливо актуальна у зв’язку з реформуванням середньої загальноосвітньої школи, одним з найважливіших завдань якого повинен бути розвиток пізнавальної самостійності школярів, їхніх умінь працювати з інформацією, критично оцінювати її, використовувати для розв’язання життєвих проблем.
В умовах реформування освіти в Україні відповідно до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти переглядається зміст і оновлюється характер соціальної мотивації засвоєння мов, що принципово змінює підходи до методики їх навчання (зокрема російської мови) і вимагає реалізації найбільш ефективних з них.
В основу сучасної методики викладання російської мови у школах з українською мовою навчання покладено функціональний підхід, який передбачає таке співвідношення між мовною теорією і мовленнєвою практикою, коли пріоритетним є розвиток мовленнєвої діяльності: аудіювання, читання, говоріння, письма. Такий підхід вимагає перегляду і доопрацювання положень програм, пов’язаних з формуванням мовленнєвих умінь і навичок учнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МОВЛЕННЄВИХ НАВИЧОК УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ НА УРОКАХ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРОСТОГО РЕЧЕННЯ (У ШКОЛАХ З УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ НАВЧАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок