Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Планування прибутку підприємств в умовах ринкового реформування економіки (на прикладі підприємств машинобудування)

Планування прибутку підприємств в умовах ринкового реформування економіки (на прикладі підприємств машинобудування)

Назва:
Планування прибутку підприємств в умовах ринкового реформування економіки (на прикладі підприємств машинобудування)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,68 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Гавловська Наталія Іванівна
УДК 338.515:338.24.021.8 (477)
Планування прибутку підприємств в умовах ринкового реформування економіки
(на прикладі підприємств машинобудування)
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Хмельницький – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Хмельницькому національному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат економічних наук, доцент
доцент кафедри менеджменту
Рясних Євгенія Григорівна,
Хмельницький національний університет,
Міністерство освіти і науки України
Офіційні опоненти доктор економічних наук, професор
Бойко Євген Іванович,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
завідувач відділу
кандидат економічних наук, доцент
Радецька Лідія Петрівна
Хмельницький національний університет
Міністерство освіти і науки України,
доцент кафедри обліку і аудиту
Провідна установа Таврійський національний університет
ім. Вернадського, кафедра менеджменту і
маркетингу, м. Сімферополь
Захист відбудеться 24 березня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 70.052.01 Хмельницького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 29016, м. Хмельницький, вул. Інститутська, 11, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Хмельницького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 29016, м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 110.
Автореферат розісланий 17 лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Скринник Н.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Планування було прерогативою командно-адміністративної системи і базувалося на державній власності на більшу частину засобів виробництва. Підприємствам “зверху” встановлювалися планові завдання по обсягу виробництва, зниженню собівартості продукції, підвищенню продуктивності праці, а з 1966 року і прибутку. Основним методом планування показників, у тому числі і планування прибутку, був метод “планування від досягнутого рівня базисного року”. Результати, досягнуті у порівнянні з минулим роком, були основою для оцінки і стимулювання діяльності підприємства. Актуальність правильного визначення планового і фактичного прибутку виникла в умовах переходу до ринкової економіки, коли підприємства почали працювати не на показники, “встановлені вище”, а на власну ефективність. В умовах конкуренції, вихідною позицією (початковим моментом) планування є потреби ринку, попит на продукцію та послуги. Тому метод, орієнтований на динаміку темпів та пропорцій в минулому, тут, як правило, не підходить. Для того, щоб закріпитися на ринку, фірма повинна ставити конкретні цілі на майбутнє. Йдеться про цільове планування прибутку як основного елемента реалізації стратегічного плану підприємства на поточний рік.
Значний внесок у вивчення та поглиблення питання прибутку внесли українські та зарубіжні автори, а саме: А.Бабо, Л. Бернстайн, І. Бланк, Є. Бойко, Р. Брейлі, Є. Брігхем, О. Василик, С. Голов, М. Коробов, С. Майєрс, К. Маркс, Ф. Найт, Є. Нікбахт, В. Опарін, О. Орлов, А. Пересада, К. Павлюк, Г. П’ятаченко, Д. Рікардо, С. Росса, Є. Рясних, П. Самуельсон, А. Сміт, Є. Стоянова, Ю. Субботович, В. Суторміна, Е. Хелферт, М. Чумаченко, Й. Шумпетер та ін.
Проте, ще залишається чимало невирішених питань, пов’язаних з особливостями планування прибутку в умовах перехідного періоду. Враховуючи великий ступінь невизначеності ринкової кон’юнктури і часті її зміни, методи планування (у тому числі і прибутку) повинні бути гнучкими, що дозволить швидко вносити зміни і передбачати наслідки цих заходів, їх вплив на показники роботи підприємства. З цією ціллю необхідно ширше використовувати в реальній практиці методи операційного аналізу і планування та такі його інструменти як маржинальний прибуток, беззбитковість, сила впливу операційного важеля та інші.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Планування прибутку підприємств в умовах ринкового реформування економіки (на прикладі підприємств машинобудування)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок