Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: Суб’єкти права соціального забезпечення України

Загрузка...

Суб’єкти права соціального забезпечення України / сторінка 4

Назва:
Суб’єкти права соціального забезпечення України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,29 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Основні положення дослідження висвітлено у доповідях на науково-практичній конференції “Актуальні проблеми науки трудового права в сучасних умовах ринкової економіки” (м. Сімферополь, 19–20 травня 2003 р.), Х регіональній науково-практичній конференції “Проблеми державотворення і захисту прав людини в Україні” (м. Львів, 5–6 лютого 2004 р.), ХІ регіональній науково-практичній конференції “Проблеми державотворення і захисту прав людини в Україні” (м. Львів, 3–4 лютого 2005 р.), ІІ міжвузівській науково-практичній конференції “Актуальні питання реформування правової системи України” (м. Луцьк, 27–28 травня 2005 р.), Міжнародній науковій конференції молодих вчених “Четверті осінні юридичні читання” (м. Хмельницький, 21–22 жовтня 2005 р.), ХІІ регіональній науково-практичній конференції “Проблеми державотворення і захисту прав людини в Україні” (м. Львів, 9–10 лютого 2006 р.), Всеукраїнській науковій конференції “Соціальний захист в Україні (правові аспекти)” (м. Київ, 17 лютого 2006 року).
Публікації. Основні положення дослідження викладено у 5 наукових публікаціях у фахових виданнях, перелік яких затверджений ВАКом України.
Структура й обсяг дисертації. Дисертація складається із вступу, трьох розділів, які містять шість підрозділів, висновків та списку використаних джерел, який налічує 164 найменування. Обсяг дисертації становить 171 сторінку (без списку використаних джерел).
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
У вступі обґрунтовано актуальність обраної теми, охарактеризовано стан її наукової розробки, визначено мету, головні завдання, об’єкт та методологічну основу дисертаційного дослідження, окреслено наукову новизну і практичне значення одержаних результатів, а також подано відомості про апробацію та публікацію результатів досліджень.
Розділ 1. “Суб’єкти права соціального забезпечення, їхні правові ознаки та види” присвячено аналізу правових ознак, визначенню поняття суб’єктів права соціального забезпечення, з’ясуванню співвідношення суб’єктів права та суб’єктів правовідносин соціального забезпечення, а також класифікації суб’єктів цієї галузі права за різними критеріями.
У підрозділі 1.1. “Поняття та правові ознаки суб’єктів права соціального забезпечення” акцентовано на неоднаковому трактуванні поняття суб’єктів права у науковій літературі. На підставі дослідження праць представників загальної теорії права і галузевої науки сформульовано визначення поняття суб’єкта права соціального забезпечення (наведено у висновках). Правовими ознаками, які притаманні суб’єкту права, є правоздатність і правовий статус.
У роботі правоздатність розглянуто як зумовлену правом невід’ємну властивість особи, яка передбачає можливість мати права й обов’язки. Держава не наділяє особу правоздатністю, вона лише визнає її наявність. Водночас лише державне визнання надає особі засоби для реалізації можливостей, які передбачає наявність правоздатності.
Змістом правового статусу є сукупність визначених законодавством прав та обов’язків, які особа може реалізувати шляхом вступу в конкретні правовідносини. У роботі з’ясовано можливість охоплення поняттям галузевого правового статусу інших елементів, про які зазначають у науковій літературі (громадянство, правові норми, які визначають правовий статус, юридична відповідальність, правові принципи тощо). На підставі аналізу змісту цих понять зроблено висновок, що ці правові категорії є або передумовою наявності правового статусу (громадянство, правові норми, що визначають правовий статус), або наслідком його наявності (юридична відповідальність), або не пов’язані з поняттям правового статусу (правові принципи). Зважаючи на це, вони не можуть бути визнані елементами галузевого правового статусу.
Окрему увагу в роботі присвячено дослідженню поняття “законні інтереси” як елемента галузевого правового статусу. На відміну від суб’єктивного права, законний інтерес є лише простим правовим дозволом, який не гарантується необхідністю певної поведінки іншої особи, тобто законний інтерес не передбачає можливості вимагати вчинення певних дій іншими особами.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Суб’єкти права соціального забезпечення України

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок