Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: Суб’єкти права соціального забезпечення України

Загрузка...

Суб’єкти права соціального забезпечення України / сторінка 7

Назва:
Суб’єкти права соціального забезпечення України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,29 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Виділено такі видові правові статуси: правовий статус пенсіонерів, які отримують пенсію на загальних підставах; правовий статус інвалідів; правовий статус тимчасово непрацездатних; правовий статус безробітних; правовий статус малозабезпечених; правовий статус осіб, які втратили годувальника та ін. В роботі проаналізовано окремі видові правові статуси суб’єктів права на соціальне забезпечення та зроблено висновок, що в сучасному галузевому законодавстві існує надмірна диференціація правового статусу. Зважаючи на це, запропоновано уніфікувати правовий статус, закріпивши у законодавстві загальний галузевий правовий статус фізичних осіб у сфері соціального забезпечення.
Окрему увагу присвячено запереченню можливості поділу правоздатності на загальну, галузеву і спеціальну. Така класифікація передбачає, що правоздатність фізичних осіб за правом соціального забезпечення виникає одночасно із виникненням права на відповідний вид соціального забезпечення, а це суперечить змісту правоздатності.
Правоздатність фізичних осіб за правом соціального забезпечення виникає в момент народження, припиняється зі смертю та нічим не відрізняється від правоздатності фізичних осіб за іншими галузями права. Єдиним критерієм для виділення галузевої правоздатності фізичних осіб може бути поділ системи права на галузі.
В роботі доведено, що людський зародок не наділяється правоздатністю за правом соціального забезпечення, хоч в окремих випадках законодавство захищає права ще ненародженої дитини.
Значну увагу в дисертаційному дослідженні присвячено характеристиці сім’ї як особливого загального суб’єкта права на соціальне забезпечення. У галузеве законодавство запропоновано ввести загальне визначення сім’ї як суб’єкта права соціального забезпечення, в якому охопити такі ознаки сім’ї, як спільне проживання осіб, їхній спільний побут, наявність взаємних прав і обов’язків щодо утримання, які виникають на підставі шлюбу, кровного чи іншого споріднення, усиновлення, а також інших підставах, не заборонених законом.
Підрозділ 2.2. “Правовий статус спеціальних суб’єктів права на соціальне забезпечення” присвячений дослідженню правових ознак цих суб’єктів, а також з’ясуванню особливостей спеціального правового статусу фізичних осіб за правом соціального забезпечення.
У роботі обґрунтовується, що основою для відмежування спеціальних суб’єктів права на соціальне забезпечення від загальних є підстава виникнення їхнього правового статусу. Спеціальними суб’єктами права на соціальне забезпечення є ті, право на соціальне забезпечення яких пов’язане з наявністю таких соціальних ризиків, які характерні лише для окремих категорій осіб і зумовлені подіями надзвичайного характеру або наявністю в особи особливих заслуг перед Україною. До них належать інваліди війни, ветерани війни, ветерани військової служби, учасники бойових дій, ветерани праці, військовослужбовці та члени їхніх сімей, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, особи, які належать до реабілітованих репресованих громадян, біженці, жертви нацистських переслідувань, діти війни тощо.
Особливістю спеціального правового статусу за правом соціального забезпечення є можливість його існування незалежно від загального. Виникнення прав і обов’язків, що становлять спеціальний галузевий правовий статус, не пов’язане із наявністю прав і обов’язків, що охоплюються поняттям “загальний галузевий правовий статус”. Загальний та спеціальний галузеві правові статуси є самостійними різновидами галузевого правового статусу; можуть виникати одночасно або окремо один від одного.
Ще однією особливістю спеціального галузевого правового статусу визначено необхідність його підтвердження для реалізації тих прав, які є його елементами. Для цього потрібно встановити юридичні факти, що є підставою виникнення спеціального галузевого правового статусу. Наявність цього правового статусу засвідчує відповідний документ (зазвичай посвідчення), який видають уповноважені державою органи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Суб’єкти права соціального забезпечення України

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок