Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: Суб’єкти права соціального забезпечення України

Загрузка...

Суб’єкти права соціального забезпечення України / сторінка 8

Назва:
Суб’єкти права соціального забезпечення України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,29 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Звернено увагу на те, що спеціальний галузевий правовий статус закріплений у відповідних законодавчих актах. Ці нормативно-правові акти визначають для суб’єктів, які мають спеціальний галузевий правовий статус, додаткові (порівняно із загальними суб’єктами) права.
Цей розділ, як і попередній, завершується короткими висновками.
Розділ 3. “Правове становище суб’єктів, які забезпечують реалізацію права на соціальне забезпечення” складається з двох підрозділів і присвячений дослідженню особливостей цих суб’єктів.
У підрозділі 3.1. “Суб’єкти, які надають соціальне забезпечення” зосереджено увагу на дослідженні правових ознак суб’єктів права соціального забезпечення, які надають таке забезпечення відповідно до законодавства. Такими є державні органи, соціальні страхові фонди, спеціалізовані державні підприємства та установи.
Обґрунтовано, що державні органи у сфері соціального забезпечення наділені спеціальною правоздатністю та здатні мати лише ті права та обов’язки, які відповідають завданням, для реалізації яких вони створені.
У роботі з’ясовано співвідношення правового статусу і компетенції державних органів. Правовий статус державного органу є ширшим поняттям, ніж його компетенція, оскільки охоплює, крім компетенції, ще ті права й обов’язки державного органу, які він реалізовує у приватно-правовій сфері суспільних відносин.
Акцентовано, що така ознака державних органів, як закріплення їх правового статусу в законодавчому порядку, могла б стати визначальною для розмежування державних органів та державних установ, недержавних установ і організацій. Правовий статус державних органів повинен визначатися законодавчими актами, а правовий статус державних і недержавних установ (організацій) може закріплюватися у підзаконних нормативно-правових актах.
Серед державних органів як суб’єктів права соціального забезпечення виділено державні органи загальної компетенції (їхні повноваження стосуються соціального забезпечення усіх фізичних осіб) і державні органи спеціальної компетенції (займаються соціальним забезпеченням окремих категорій населення).
До державних органів загальної компетенції належать Міністерство праці та соціальної політики України, управління праці та соціального захисту населення. Міністерство праці та соціальної політики України є функціональним міністерством, оскільки його компетенція визначається соціальною функцією держави, тобто цей державний орган наділений повноваженнями в усіх сферах суспільної діяльності, в яких реалізовуються соціальні права громадян. Доведено, що управління праці та соціального захисту населення не є територіальними органами цього міністерства, а лише перебувають у подвійному підпорядкуванні відповідній держадміністрації, у складі якої вони утворюються, та Міністерству праці та соціальної політики України.
Державними органами спеціальної компетенції є органи державної служби зайнятості, Фонд соціального захисту інвалідів та Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи як розпорядник коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення.
Правовий статус органів державної служби зайнятості має подвійну природу: ці органи, з одного боку, перебувають в управлінні Міністерства праці та соціальної політики України, а з іншого, виконують відповідно до закону функції виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. В роботі запропоновано законодавчо визначити особливості правового статусу цього державного органу шляхом внесення відповідних змін до Закону України “Про зайнятість населення”.
Особливостями правового статусу соціальних страхових фондів є: 1) цільовий характер діяльності (соціальні страхові фонди можуть використовувати належні їм кошти лише на цілі, визначені законом); 2) позабюджетність (кошти фондів не зачисляють до складу Державного бюджету України і їх не можна використовувати для покриття бюджетного дефіциту); 3) некомерційність (фонди не мають на меті отримання прибутку, що забезпечується забороною здійснювати будь-яку іншу діяльність, окрім визначеної статутом фонду, а також законом про відповідний вид соціального страхування); 4) самоврядність (управління соціальними страховими фондами здійснюють на паритетній основі суб’єкти системи соціального страхування – держава, застраховані особи і страхувальники-роботодавці).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Суб’єкти права соціального забезпечення України

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок