Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: Суб’єкти права соціального забезпечення України

Суб’єкти права соціального забезпечення України / сторінка 9

Назва:
Суб’єкти права соціального забезпечення України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,29 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Обґрунтовано, що соціальний страховий фонд – це особлива організаційно-правова форма юридичних осіб. Зважаючи на це, його запропоновано ввести до державного класифікатора України ДК 002:2004 Класифікація організаційно-правових форм господарювання.
Особливістю правового статусу спеціалізованих державних підприємств і установ є те, що вони наділені спеціальною правоздатністю та створені для реалізації визначених державою цільових завдань щодо соціального обслуговування з метою підтримки і соціальної адаптації осіб, які зазнали соціального ризику. До них належать протезно-ортопедичні підприємства, територіальні центри соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, будинки-інтернати для громадян похилого віку та інвалідів, геріатричні пансіонати, пансіонати для ветеранів війни та праці, дитячі будинки-інтернати, психоневрологічні інтернати тощо.
Підрозділ 3.2. “Суб’єкти, які сприяють в отриманні соціального забезпечення” присвячений характеристиці особливостей суб’єктів, які виконують у сфері соціального забезпечення допоміжну роль. Ці суб’єкти здійснюють правовстановлюючу діяльність та підтверджують юридичні факти, що є підставою виникнення права на соціальне забезпечення, або наявність спеціального галузевого правового статусу (ветерана війни, учасника бойових дій тощо). Ними, зокрема, є органи медико-соціальної експертизи, комісії із встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною, комісія або уповноважений підприємства, установи, організації із загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.
Мета діяльності суб’єктів, які сприяють в отриманні соціального забезпечення, полягає в прийнятті правозастосувального акту, що є підставою виникнення права на соціальне забезпечення. За своїм змістом такий акт підтверджує правовстановлюючі юридичні факти або наявність у фізичної особи спеціального галузевого правового статусу.
Розділ завершується короткими висновками.
У результаті дисертаційного дослідження автор сформулював такі основні висновки:
- Суб’єкт права соціального забезпечення – це особа, яка з огляду на наявність галузевого правового статусу є носієм визначених законом прав і обов’язків у сфері соціального забезпечення. Правовими ознаками суб’єкта права є правоздатність і галузевий правовий статус.
- Критерієм класифікації суб’єктів права соціального забезпечення, який дає змогу визначити місце кожного із суб’єктів у системі соціального забезпечення, є зміст прав і обов’язків, які вони мають у цій сфері. За цією підставою потрібно розрізняти три групи суб’єктів права соціального забезпечення: суб’єкти права на соціальне забезпечення; суб’єкти, які надають соціальне забезпечення; суб’єкти, які сприяють в отриманні соціального забезпечення.
- В залежності від підстави надання суб’єкти права на соціальне забезпечення поділяються на загальних і спеціальних. Загальними є фізичні особи та сім’я, право на соціальне забезпечення у яких виникає за наявності соціального ризику загального характеру. Спеціальними суб’єктами права на соціальне забезпечення є ті, право на соціальне забезпечення яких пов’язане із соціальними ризиками, що виникають за конкретних суспільно-історичних чи екологічних умов.
- Загальний галузевий правовий статус – це сукупність закріплених у Конституції та законодавстві України прав і обов’язків осіб, що виникають на підставі соціальних ризиків, які притаманні усім фізичним особам.
- Спеціальний галузевий правовий статус – це сукупність визначених спеціальними законами прав і обов’язків суб’єктів права на соціальне забезпечення, що виникають незалежно від наявності загального галузевого правового статусу, на підставі обставин суспільно-історичного чи екологічного характеру або внаслідок визнання особливих заслуг особи перед державою.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Суб’єкти права соціального забезпечення України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок