Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток теоретичних засад та нормативно-технічного забезпечення оцінювання якості електричної енергії в мережах загального призначення

Розвиток теоретичних засад та нормативно-технічного забезпечення оцінювання якості електричної енергії в мережах загального призначення

Назва:
Розвиток теоретичних засад та нормативно-технічного забезпечення оцінювання якості електричної енергії в мережах загального призначення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,91 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Ванько Володимир Михайлович
УДК 006.83:351.824.11:621.311.13
Розвиток теоретичних засад та нормативно-технічного
забезпечення оцінювання якості електричної енергії
в мережах загального призначення
05.01.02 – стандартизація, сертифікація та
метрологічне забезпечення
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор
Столярчук Петро Гаврилович,
завідувач кафедри "Метрологія, стандартизація
та сертифікація" Національного університету
"Львівська політехніка"
Офіційні опоненти: Доктор технічних наук, професор
Володарський Євген Тимофійович,
професор кафедри автоматизації експериментальних досліджень Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”
доктор технічних наук, доцент
Гребченко Микола Васильович,
професор кафедри електричних станцій Державного вищого навчального закладу “Донецький Національний технічний університет”
доктор технічних наук, професор
Колпак Богдан Дмитрович,
заступник директора з наукової роботи та якості Державного підприємства Науково-дослідний інститут “Система”
Захист відбудеться "_28_" _березня_ 2008 р. о_1400_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.08 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, вул. С.Бандери, 12, ауд. 226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів, вул. Професорська, 1)
Автореферат розісланий “_25_” лютого 2008 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н., професор Я.Т. Луцик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Науково-технічний та соціально-економічний прогрес тісно пов’язаний з електрифікацією всіх сфер матеріального виробництва і індивідуального споживання товарів та послуг. Тому обсяги виробництва та використання електроенергії (ЕЕ) є одним з найважливіших показників, що характеризують якісний і кількісний рівні розвитку передових та перспективних технологій.
Актуальність проблеми підвищення якості ЕЕ пов’язана з:–
гарантуванням надійності широкого кола електротехнічного та електронного устаткування, часто досить вартісного;–
забезпеченням ефективної і продуктивної роботи різного устаткування;–
максимальною економією і зменшенням втрат ЕЕ на всьому шляху її проходження від виробника до споживача.
Тому, надзвичайно важливо визначати і контролювати рівень якості ЕЕ та функціональний стан енергооб’єктів та мереж. Для забезпечення цього необхідно в комплексі розв’язати проблематику оцінювання якості ЕЕ, котра ґрунтується на таких завданнях.
Найперше варто оптимізувати номенклатуру показників якості (ПЯ) ЕЕ, які забезпечували б максимальне число ймовірних ситуацій в мережах. В чинних нормативних документах(НД) регламентовано надмірну кількість цих ПЯ.
Крім того, варто гарантувати високу точність виявлення негативних процесів в мережах та достовірність вимірювання сукупності необхідних ПЯ ЕЕ з врахуванням особливостей і властивостей досліджуваних напруг. Первинними джерелом для виявлення причин погіршення якості ЕЕ з метою їх подальшого усунення є інформація стосовно її ПЯ, отримана в результаті вимірювальних експериментів. Таким чином, питання вдосконалення вимірювачів ПЯ ЕЕ, наприклад з використанням новітніх математичних методів опрацювання інформації, слід вважати актуальним і доцільним.
Поряд з одержанням вимірювальної інформації не менш важливою проблемою є проведення оцінки якості ЕЕ та функціонального стану мереж і енергооб’єктів, завдяки чому можна передбачати появу зниження її якості, характеризувати ефективність роботи енергосистеми і електроспоживачів та гарантувати надійність функціонування останніх. Для вирішення цих завдань актуальною проблемою є пошук раціональних і ефективних методів та методик оцінки якості ЕЕ з метою вдосконалення нормативної бази і запровадження організаційно-методичних заходів для цього.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: Розвиток теоретичних засад та нормативно-технічного забезпечення оцінювання якості електричної енергії в мережах загального призначення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок