Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Міське самоврядування Середньої Наддніпрянщини в другій половині ХIХ – на початку ХХ століть

Міське самоврядування Середньої Наддніпрянщини в другій половині ХIХ – на початку ХХ століть

Назва:
Міське самоврядування Середньої Наддніпрянщини в другій половині ХIХ – на початку ХХ століть
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,68 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Запорізький державний університет
ПЛАКСІЙ Тамара Миколаївна
УДК 947. 084. 5 (477)
Міське самоврядування
Середньої Наддніпрянщини
в другій половині ХIХ – на початку ХХ століть
07. 00. 01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі соціально-політичних наук Кременчуцького державного політехнічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник —доктор історичних наук,
аслужений працівник освіти України
Нестуля Олексій Олексійович,
Полтавський університет споживчої
кооперації України,
завідувач кафедри філософії і політології
Офіційні опоненти: —доктор історичних наук, професор
Якименко Микола Андрійович,
Полтавська державна аграрна академія,
завідувач кафедри українознавства —
кандидат історичних наук, доцент
Марченко Олег Миколайович,
Кіровоградський державний педагогічний університет ім. Володимира Винниченка,
заступник декана історичного факультету
'Захист відбудеться “26” жовтня 2001 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.01 по захисту дисертацій у Запорізькому державному університеті (адреса: 69600, м.Запоріжжя, вул.Жуковського, 66, корп.V, ауд.326).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького державного університету за адресою: 69600, м.Запоріжжя, вул.Жуковського, 66, корп.ІІ.
Автореферат розісланий “26” жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний період, що характеризується виходом України на рівень державної незалежності, у число пріоритетних напрямків історичної науки вивів проблеми відродження досвіду місцевого самоврядування. Особливий науковий інтерес привертають органи міського громадського самоврядування – Думи та Управи, що діяли в українських містах за часів стрімкої буржуазної модернізації у другій половині ХIХ – на початку ХХ ст.
У цей період інтенсифікувалися процеси розвитку міського господарства, будівництва, транспорту, засобів зв'язку, окреслилася соціальна структура міст України. Вагомою була діяльність Дум, спрямована на розвиток культури, освіти, охорони здоров'я, благодійництва. Думи стали важливим ліберальним інститутом, школою формування громадянської активності, фактором демократизації влади в Україні за доби Центральної Ради, Гетьманату, Директорії.
Ретроспективний погляд у минуле, знайомство з напрямками і формами діяльності Дум і Управ Наддніпрянського регіону допоможе глибше осягнути складні і неоднозначні завдання, які постають перед суспільством та органами місцевого самоврядування сьогодні, уникнути помилок і, враховуючи специфіку регіону, швидше перейти до втілення перспективних програм, що сприятимуть розвитку української держави. Розуміння традицій самоврядування в Україні має прискорити процеси демократизації країни та формування громадянського суспільства, подолання стереотипів у ставленні до органів дореволюційного міського управління, усвідомлення їх як важливого чинника розвитку міст.
Зв'язок з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у межах науково–дослідної теми кафедри соціально–політичних наук Кременчуцького державного політехнічного університету “Історичні, геополітичні та соціоетнічні основи становлення і розвитку української державності”.
Об'єктом дослідження є процеси становлення та розвитку органів міського самоврядування в Середній Наддніпрянщині другої половини ХIХ – на початку ХХ століть.
Предметом дослідження є органи міського самоврядування (Думи та Управи) Середньої Наддніпрянщини, їх діяльність по впорядкуванню міського господарства, розвитку охорони здоров'я, задоволенню соціальних потреб населення. В роботі аналізуються основні правові акти, які регламентували діяльність Дум, вплив на них соціальних та політичних чинників.
Хронологічні межі охоплюють період другої половини ХІХ – початку ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Міське самоврядування Середньої Наддніпрянщини в другій половині ХIХ – на початку ХХ століть

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок