Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГРАЛЬНОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ

АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГРАЛЬНОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ

Назва:
АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГРАЛЬНОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,75 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія державної податкової служби України
ДОРОГИХ Владилен Миколайович
УДК 342.9
АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ
ГРАЛЬНОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ
Спеціальність 12.00.07. – теорія управління; адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Ірпінь - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі адміністративного права Національної академії внутрішніх справ України.
Науковий керівник  Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор юридичних наук, професор
Додін Євген Васильович,
Одеська Національна юридична академія,
завідуючий кафедри морського
та митного права
Офіційні опоненти:  доктор юридичних наук, професор
Пєтков Валерій Петрович,
Кіровоградський юридичний інститут
Національного Університету
внутрішніх справ України, ректор
кандидат юридичних наук, доцент
Мельник Микола Григорович,
Верховна Рада України, помічник-консультант
народного депутата України
Провідна установа   Одеський національний університет
імені І.І. Мечнікова, кафедра
адміністративного та
підприємницького права
Захист відбудеться 04.03.2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 27.855.02 в Національній академії державної податкової служби України (08201, м. Ірпінь, вул. Садова, 53).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії державної податкової служби України (08201, м. Ірпінь, вул. К. Маркса, 31).
Автореферат розіслано 25.02. 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Забарний Г.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. З початку 90-х років у країнах СНД, у тому числі й в Україні, стала інтенсивно розвиватися нова фо-рма підприємництва – гральний бізнес у його різноманітних легальних і нелегальних проявах. Ця своєрідна підприємницька діяльність по-требує досконалого правового регулювання і належного контролю з боку держави. Отже, необхідні відповідні нормативні акти, серед яких важливу роль мають відігравати норми адміністративного права.
Світова практика грального бізнесу, а також певною мірою й України, свідчить про те, що ця підприємницька діяльність породжує значний кримінальний фон, є середовищем для вчинення різноманітних правопорушень, у тому числі адміністративних проступків, відпо-відальність за які має бути передбачена новими статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Слід зазначити, що законодавцем (а також органами виконавчої влади) зроблено спробу взяти цю сферу підприємницької діяльності під особливий державний контроль і нагляд шляхом прийняття цілої групи нормативно-правових актів, водночас залишивши без змін нор-ми, що встановлюють відповідальність за ведення грального бізнесу. Причому й чинні акти, що регламентують цей вид підприємницької діяльності, неадекватно відбивають становище, яке сформувалося в гральному бізнесі, що не могло не спричинити його криміналізацію (шахрайство, порушення податкового законодавства, приховування доходів тощо).
На жаль, ситуація, що склалася, обумовлена явно недостатньою увагою правової науки (у першу чергу адміністративно-правової) до дослідження місця і ролі грального бізнесу в структурі підприємниць-кої діяльності, а це, у свою чергу, призвело до того, що досі відсутні науково обґрунтовані рекомендації щодо удосконалення законодавст-ва, яке регулює гральний бізнес, і практики його застосування.
Отже, оскільки в нашій вітчизняній правовій науці не було моно-графічних досліджень цих проблем, їх аналіз і розробка шляхів їх ви-рішення є сьогодні актуальними з огляду на необхідність забезпечен-ня законності в області грального бізнесу.
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є аналіз соціаль-но-правової природи грального бізнесу та азартних ігор, їх соціальних і адміністративно-правових аспектів, розробка рекомендацій щодо ко-нтролю і управління закладами грального бізнесу, а також внесення пропозицій щодо змін і доповнень чинного законодавства України, спрямованих на удосконалення правового регулювання грального біз-несу і припинення адміністративних правопорушень у цій галузі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГРАЛЬНОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок