Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕН ТІЛЕСНОСТІ

ФЕНОМЕН ТІЛЕСНОСТІ

Назва:
ФЕНОМЕН ТІЛЕСНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,33 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ГОМІЛКО Ольга Євгенівна
УДК 111.32+130.3
ФЕНОМЕН ТІЛЕСНОСТІ
Спеціальність 09.00.04 – філософська антропологія,
філософія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі філософії культури, етики і естетики Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України.
Науковий консультант:
доктор філософських наук, професор
Ярошовець Володимир Іванович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри історії філософії.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Газнюк Лідія Михайлівна,
Харківська державна академія фізичної культури
Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту,
завідувач кафедри гуманітарних дисциплін;
доктор філософських наук, професор
Лой Анатолій Миколайович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри філософії;
доктор філософських наук
Чміль Ганна Павлівна,
Київський національний університет театру, кіно та телебачення Міністерства культури і туризму України,
професор кафедри.
Захист дисертації відбудеться “ 19 ” жовтня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради Д 26.161.02 в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4, к.318.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за адресою: 01001б Київ, вул.. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий “ 7 ” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук |
Л. А. Ситніченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасна людина стоїть перед чис-ленними випробуваннями. Екологічна криза, зростання віртуалізації життя, посилення втручання у нього новітніх технологій, зміна цінностей та традиційних способів життя ставлять під питання долю людини як певного роду живої істоти. Реакцією на власну безпорадність та беззахисність перед тиском викликів сьогодення, що значною мірою є наслідками впливу на життя людей модерної теоретико-світоглядної настанови, стає пошук людством нових типів мислення. Перегляд основних засад класичної новоєвропейської філософії у вигляді онтологічного повороту визначає роль філософського розуму у цьому пошуку. Саме перехід філософської рефлексії від розгляду сущого до осмислення онтологічних феноменів, що визначає основний зміст даного повороту, легітимізує тілесність як філо-софську проблему. Надання мисленню про тілесність філософської якості означає, що думка про буття сущого не оминає тілесності як його (сущого) визначальної онтологічної властивості, тобто встановлюється тотожність тілесності та буття.
Започаткування філософською антропологією нової версії людського буття спирається на принципове переосмислення модерного образу людини як самосвідомого суб’єкту, для якого дійсним вмістилищем людини є розум, а тілесна людина є одним із сущих у картині світу, що створюється силою раціонального мислення. Для сучасної філософської антропології не свідомість є вмістилищем людини, а людина, як ситуація буття, вміщує в себе світ, де речі проявляються у власній достеменності. Положення М. Шелера про принципову неможливість визначення людини вилучає її з низки сущих, а отже актуалізує її онтологічну визначеність. Спростування властивої класичному раціоналізмові версії людського буття пролягає у напрямку “повернення людині тіла”, тобто врахування антропологічних чинників при побудові нового філософського образу людини. Не зводячи людське до тілесного, філософська антропологія вводить феномен тілес-ності до кола необхідних якостей людини. Тілесність стає фундамен-тальним поняттям, без якого мислення не може обійтися при розгляді феноменів людського буття. Це обумовлює її актуальність у сучасній філо-софській думці. Подолання редукції феномену людини до самосвідомого суб’єкта та редукції буття до сущого стає можливим завдяки залученню концепту тілесності до філософської рефлексії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: ФЕНОМЕН ТІЛЕСНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок