Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВДЛЯ ДІТЕЙ З ПСИХОФІЗИЧНИМИ ВАДАМИ В СИСТЕМІ СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ

СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВДЛЯ ДІТЕЙ З ПСИХОФІЗИЧНИМИ ВАДАМИ В СИСТЕМІ СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВДЛЯ ДІТЕЙ З ПСИХОФІЗИЧНИМИ ВАДАМИ В СИСТЕМІ СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,02 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ДЕФЕКТОЛОГІЇ АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ЗОЛОТОВЕРХ ВЛАДЛЕНА ВІТАЛІЇВНА
УДК 376. 04 – 053 (091) (477) “188/19”
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
ДЛЯ ДІТЕЙ З ПСИХОФІЗИЧНИМИ ВАДАМИ В СИСТЕМІ СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ
13.00.03 – корекційна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті дефектології АПН України.
Науковий керівник - кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Вавіна Людмила Сергіївна,
Інститут дефектології АПН України,
завідувач лабораторії тифлопедагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Ярмаченко Микола Дмитрович,
радник Президії АПН України;
 
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Плохій Зоя Павлівна,
Інститут проблем виховання АПН України ,
завідувач лабораторії дошкільного
виховання.
Провідна установа - Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, кафедра сурдопедагогіки,
м. Київ.
Захист відбудеться “3” квітня__ 2001 року о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті дефектології АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту дефектології АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9.
Автореферат розіслано “2” березня__ 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради КолупаєваА.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Соціально-економічні та культурні процеси, які відбуваються в Україні протягом останнього часу, безпосередньо торкаються і сфери національної освіти. Час поставив перед державою нові освітні вимоги, реалізація яких знайшла відображення в Державній програмі “Освіта” (Україна ХХІ століття), “Діти України”, Законах України “Про освіту” та “Про загальну середню освіту”. Цими основоположними документами законодавчо закріплено прогресивні зміни, що відбулися в системі освіти в період розбудови незалежної української державності, а також закладено нові підходи щодо подальшого розвитку шкільної справи.
Ще більш зростає відповідальність держави і суспільства, коли мова йде про навчання і виховання дітей з вадами психофізичного розвитку, яким з раннього віку гарантується право на безкоштовну освіту в спеціальних закладах, соціальний захист, повноцінний розвиток, збереження й зміцнення здоров‘я. Дошкільне виховання є першою ланкою в системі їх безперервної освіти, становлення і розвитку особистості дитини, підготовки до навчання в школі.
Осмисленню теоретико-методологічних засад дослідження сприяли праці визначних науковців в галузі теорії та історії загальної і корекційної педагогіки І.Зязюна, І.Єременка, В.Кременя, О.Савченко, О.Сухомлинської, М.Ярмаченка та інших. З позиції розроблених ними критеріїв оцінки історичних явищ, нами аналізувалися основні закономірності, особливості та тенденції розвитку мережі дошкільних закладів в структурі спеціальної освіти, їх відповідність потребам суспільства. Це дало змогу не лише оцінити досягнуті результати в корекції психофізичного розвитку дітей і підготовці їх до навчання в школі, а й визначити перспективи подальшого удосконалення діяльності спеціальних дошкільних закладів.
Історико-педагогічні аспекти розвитку спеціальної освіти різних категорій дітей давно вже привертали увагу вчених-дефектологів (В.Бондар, О.Дьячков, І.Єременко, Х.Замський, Л.Одинченко, Т.Свиридюк, М.Ярмаченко та ін.). В їх дослідженнях вивчалася історія становлення і розвитку окремих напрямків спеціальної освіти дітей шкільного віку з різними психофізичними порушеннями. Одночасно аналізувалася історія виникнення наукових поглядів на ті чи інші прояви аномального розвитку та засоби їх психолого-педагогічної корекції.
Значний вплив на розвиток системи спеціальних дошкільних закладів, удосконалення їх структури, розробку методик ранньої діагностики психічного розвитку дітей мали праці психологів Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВДЛЯ ДІТЕЙ З ПСИХОФІЗИЧНИМИ ВАДАМИ В СИСТЕМІ СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок