Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДУЛЮЮЧА ДІЯ ГІПЕРФОРИНУ НА КАЛЬЦІЄВІ КАНАЛИ Р-ТИПУ В НЕЙРОНАХ ПУРКIНЬЄ

МОДУЛЮЮЧА ДІЯ ГІПЕРФОРИНУ НА КАЛЬЦІЄВІ КАНАЛИ Р-ТИПУ В НЕЙРОНАХ ПУРКIНЬЄ

Назва:
МОДУЛЮЮЧА ДІЯ ГІПЕРФОРИНУ НА КАЛЬЦІЄВІ КАНАЛИ Р-ТИПУ В НЕЙРОНАХ ПУРКIНЬЄ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,02 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна Академія Наук України
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця
_____________________________________________________________________________________
Фісюнов Олександр Іванович
УДК 612.822:577.3
МОДУЛЮЮЧА ДІЯ ГІПЕРФОРИНУ НА КАЛЬЦІЄВІ КАНАЛИ Р-ТИПУ В НЕЙРОНАХ ПУРКIНЬЄ
03.00.02 - Біофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі фізико-хімічної біології клітинних мембран Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України.
Науковий керівник: академік НАН України, доктор біологічних наук,
Кришталь Олег Олександрович
завідувач відділу фізико-хімічної біології клітинних мембран Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України, м. Київ.
Офіційні опоненти:
Доктор біологічних наук Веселовський Микола Сергійович, заступник директора Міжнародного центру молекулярної фізіологіі НАН України, м. Київ.
Кандидат біологічних наук Тарасенко Олександр Миколайович, старший науковий співробітник відділу загальної фізіології нервової системи Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, м. Київ.
Провідна установа: кафедра біофізики Національного університету імені Тараса Шевченка.
Захист відбудеться 22.05.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.198.01 при Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ-24, вул. Богомольця, 4.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ-24, вул. Богомольця, 4.
Автореферат розісланий 20.04.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор біологічних наук ______________ Сорокіна-Маріна З.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Потенціал-керовані кальцієві канали плазматичної мембрани збудливих клітин утворюють один з основних шляхів надходження іонів кальцію ззовнішнього середовища у клітину. Відкриваючись у відповідь на деполяризацію і пропускаючи вхідний струм, вони беруть участь у контролі трансмембранного потенціалу та в значній мірі визначають характеристики потенціалу дії, що генерується клітиною. У доповнення до сигнальної функції, кальцієві канали виконують важливу роль в сполученні електричної активності плазматичної мембрани із різними рецепторними механізмами та внутрішньоклітинними процесами. Добре відомо, що кальцій, який потрапляє у клітину із зовнішнього середовища через кальцієві канали, грає важливу роль у підтриманні та керуванні багатьох внутрішньоклітинних процесів. Іони кальція виконують регуляторну роль у таких процесах як виділення медіаторів у хімічних синапсах, м'язеве скорочення, клітинної диференціації та інше. Все це обумовлюється участю іонів кальцію у багатьох біохімічних реакціях, що визначають специфічну клітинну активність. Порушення регуляції, що відбувається завдяки надмірному входу кальцію у клітину, часто є причиною таких явищ, як ішемічне пошкодження та кальцієва смерть клітини. На рівні цілого організму, у багатьох випадках, це спричинює різні захворювання нервової та серцево-судинної системи. Зараз існує ряд антагоністів кальцієвих каналів, що здатні селективно блокувати той чи інший тип каналів, тим самим впливаючи на певні внутрішньоклітинні процеси. Застосування цих нейропротекторних засобів сприяє запобіганню перевантаженя клітини іонами кальцію. Проте, властивості відомих антагоністів кальцієвих каналів не завжди задовільняють вимогам сучасної медицини, у зв'язку з чим пошук та вивчення нових антагоністів, що мають певні властивості, є актуальною задачею.
Дотепер накопичено багато даних підтверджуючих, що препарат Hypericum perforatum (трава св. Джона або звіробій продірявлений) є ефективним протизапальним, антибактеріальним, антивірусним, протипухлинним та заспокійливим засобом. Крім того, цей препарат з успіхом застосовують при порушенні сну та при лікуванні депресії, зокрема, при лікуванні депресивних епізодів різної важкості (ICD-10, F32.0, F32.2). За даними численних досліджень, основним терапевтично і фармакологічно активним компонентом екстракту Hypericum perforatum є гіперфорин (похідне флороглуцинола).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МОДУЛЮЮЧА ДІЯ ГІПЕРФОРИНУ НА КАЛЬЦІЄВІ КАНАЛИ Р-ТИПУ В НЕЙРОНАХ ПУРКIНЬЄ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок