Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Конструктивно-географічні засади оптимізації лісів і лісового господарства Волинської області

Конструктивно-географічні засади оптимізації лісів і лісового господарства Волинської області

Назва:
Конструктивно-географічні засади оптимізації лісів і лісового господарства Волинської області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,32 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Юровчик Володимир Геннадійович
УДК 504.062.2:630.(477.82)
Конструктивно-географічні засади оптимізації
лісів і лісового господарства Волинської області
 
11.00.11- Конструктивна географія і раціональне використання природних ресурсів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі конструктивної географії та картографії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: Ковальчук Іван Платонович, доктор географічних наук,
професор, Львівський національний університет
імені Івана Франка, кафедра конструктивної географії
та картографії, завідувач
Офіційні опоненти: Денисик Григорій Іванович, доктор географічних наук,
професор, Вінницький державний педагогічний
університет імені Михайла Коцюбинського,
кафедра фізичної географії, завідувач
Федірко Олег Миколайович, кандидат географічних наук,
доцент, Львівський національний університет
імені Івана Франка, кафедра фізичної географії
Захист відбудеться 28 вересня 2007 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.08 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Дорошенка, 41, географічний факультет, ауд. 26.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 28 серпня 2007 року.
 
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук О.Г. Телегуз

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Розвиток лісогосподарського комплексу України як цілісної системи відтворення, збереження та раціонального використання лісосировинних ресурсів в умовах ринкової трансформації економіки і становлення державності вимагає розробки шляхів інтенсифікації використання та відтворення лісоресурсного потенціалу. У новій ситуації важливого значення набувають питання ґрунтовного аналізу стану лісів і використання лісових ресурсів, переосмислення існуючих поглядів і положень щодо оптимізації лісистості, ефективності комплексного ведення лісового господарства, визначення його ролі, функцій і завдань у формуванні національної економіки.
Структурна перебудова господарства країни зміщує пріоритетність розвитку окремих його галузей, у тому числі з урахуванням рівня використання лісових ресурсів і необхідності реструктуризації лісогосподарського комплексу на основі сучасної регіональної політики. Слід також врахувати, що становлення ринкової економіки в усіх сферах господарювання відбувається в умовах затяжної економічної кризи. Кризову ситуацію поглиблюють процеси, які безпосередньо стосуються лісового господарства і лісопереробної промисловості як основних постачальників лісової сировини та продуктів переробки лісових ресурсів. Ці обставини вимагають вироблення нового методологічного підходу до оцінки лісоресурсного потенціалу як галузі, так і лісогосподарського підприємства (об’єднання), насамперед з позицій нової стратегії економічного розвитку на основі геоекологічного підходу. Це дасть змогу розробити реальні шляхи виходу галузі з економічної кризи та зберегти і відтворити лісоресурсний потенціал.
Функціонування лісогосподарського комплексу спрямовано на задоволення потреб у продукції з деревини, а у зв’язку з екологічною кризою – і на посилення потенціалу впливу лісів і лісових ресурсів на соціальні та екологічні показники життєдіяльності суспільства. Ліс є базовим чинником прискорення соціально-економічного розвитку. Тому раціональне використання його ресурсів сприятиме залученню у виробництво додаткового працересурсного потенціалу, а лісоохоронні і лісовідновні заходи забезпечать оптимізацію геоекологічної ситуації у Волинській області.
Для реалізації цих завдань актуальними залишаються такі проблеми:
· дослідження сучасного стану лісів і функціонування лісового господарства та масштабів його трансформації за допомогою історико-географічних методів;
· обґрунтування шляхів поліпшення екологічного стану, відтворення лісів та оптимізації використання лісових ресурсів області;
· наукове забезпечення розробки оптимальних схем відтворення лісових ресурсів поліських територій України;
· обґрунтування пропозицій з оптимізації розвитку лісогосподарського комплексу обласного регіону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Конструктивно-географічні засади оптимізації лісів і лісового господарства Волинської області

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок