Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦИРКУЛЮЮЧІ ІМУННІ КОМПЛЕКСИ І ДОСЛІДЖЕННЯ АНТИГЕННОГО ВПЛИВУ ПРИ АЛЕРГОДЕРМАТОЗАХ, ПСОРІАЗІ І ХЛАМІДІОЗАХ

ЦИРКУЛЮЮЧІ ІМУННІ КОМПЛЕКСИ І ДОСЛІДЖЕННЯ АНТИГЕННОГО ВПЛИВУ ПРИ АЛЕРГОДЕРМАТОЗАХ, ПСОРІАЗІ І ХЛАМІДІОЗАХ

Назва:
ЦИРКУЛЮЮЧІ ІМУННІ КОМПЛЕКСИ І ДОСЛІДЖЕННЯ АНТИГЕННОГО ВПЛИВУ ПРИ АЛЕРГОДЕРМАТОЗАХ, ПСОРІАЗІ І ХЛАМІДІОЗАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,11 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
БІЛОЗОРОВ ОЛЕКСІЙ ПАВЛОВИЧ
УДК 612.017.1:617-097:616.5
ЦИРКУЛЮЮЧІ ІМУННІ КОМПЛЕКСИ І ДОСЛІДЖЕННЯ АНТИГЕННОГО ВПЛИВУ ПРИ АЛЕРГОДЕРМАТОЗАХ, ПСОРІАЗІ І ХЛАМІДІОЗАХ
14.03.08 - імунологія і алергологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
Київ - 2003


Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Інституті дерматології і венерології Академії медичних наук України.
Науковий консультант: доктор мед.наук, професор Мавров Іван Іванович,
Інститут дерматології і венерології АМН України, директор інституту.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Бережна Нінель Михайлівна, Інститут експериментальної патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України, завідуюча відділом імунології;
доктор медичних наук, професор, член-кореспондент АМН України, Чернушенко Катерина Федорівна, Інститут фтизіатрії та пульмонології ім. академіка Ф.Г. Яновського АМН України, завідуюча відділом імунології;
доктор медичних наук, професор Чумак Анатолій Андрійович, Інститут клінічної радіології Наукового центру радіаційної медицини АМН України, завідуючий лабораторієй молекулярної біології відділу клінічної імунології.
Провідна установа: : Інститут геронтології АМН України.
Захист відбудеться 20.11.2003 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.02 при Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця МОЗ України (01023, м. Київ-23, вул.Шовковична, 39/1, Центральна міська клінічна лікарня, корпус 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім.О.О.Богомольця за адресою 03057, м.Київ, вул.Зоологічна, 3.
Автореферат розісланий 14.10.2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
професор, доктор мед.наук, професор кафедри
шкірних та венеричних хвороб з курсом
проблем СНІДу НМУ ______________________Свирид С.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В патогенезі багатьох захворювань важливу роль відіграють імунні механізми, але антигени, що приймають участь в їх розвитку, в більшості випадків недостатньо охарактеризовані. У зв`язку з цим визначення антигенів, що діють на організм і беруть участь в патогенезі захворювань, можна вважати однією з ключових проблем при багатьох видах патології, без її вирішення неможливо розуміння патогенезу і розробка ефективної терапії (Bach J.F., 2000, Zinkernagel R.M., Hengartner H., 2001).
Для характеристики діючих на організм антигенів як правило використовують визначення тільки специфічних антитіл, але зміни їх рівня часто не співпадають з часом розвитку патології. Безпосереднє визначення антигенів в тканинах дозволяє отримати важливі дані, але вимагає застосування надчутливих методів, які в більшості випадків ще потребують розробки і удосконалення. Не завжди виявлений антиген бере участь в імунній реакції.
У зв`язку з цим важливим методом одержання інформації про вплив антигенів на організм може бути дослідження імунних комплексів (ІК) і, зокрема, циркулюючих імунних комплексів (ЦІК), їх імунохімічна характеристика і визначення специфічності антитіл, що входять до їх складу (Константинова Н.А., 1995, Oidinko L.V. et al.,2000). При цьому важливим є використання нових методичних підходів, підвищуючих специфічність визначення і характеристики ЦІК. Перспективним можна вважати застосування для дослідження ІК їх взаємодії з першим компонентом комплементу С1q із використанням феномену підвищеної спорідненості ІК з твердофазним С1q, механізм якого до цього часу не отримав пояснення.
Дослідження ЦІК значно ускладнюється тим, що велика частина їх пов'язана з клітинами крові, ще недостатньо охарактеризовані процеси звільнення ІК у плазму і сироватку, які мають істотний вплив на результати дослідження (Klint C. et al.,2000).
Великий інтерес і практичне значення має характеристика специфічності ІК. Діагностичне визначення специфічних антигенів або антитіл в крові при інфекційних захворюваннях може давати негативні результати, якщо вони зв'язані в ІК.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ЦИРКУЛЮЮЧІ ІМУННІ КОМПЛЕКСИ І ДОСЛІДЖЕННЯ АНТИГЕННОГО ВПЛИВУ ПРИ АЛЕРГОДЕРМАТОЗАХ, ПСОРІАЗІ І ХЛАМІДІОЗАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок