Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> САМОПОШИРЮЮЧА ВЗАЄМОДІЯ СУПЕРОКСИДА І ПЕРОКСИДА НАТРІЮ З СУЛЬФАТАМИ ДЕЯКИХ s-, p-, d- МЕТАЛІВ

САМОПОШИРЮЮЧА ВЗАЄМОДІЯ СУПЕРОКСИДА І ПЕРОКСИДА НАТРІЮ З СУЛЬФАТАМИ ДЕЯКИХ s-, p-, d- МЕТАЛІВ

Назва:
САМОПОШИРЮЮЧА ВЗАЄМОДІЯ СУПЕРОКСИДА І ПЕРОКСИДА НАТРІЮ З СУЛЬФАТАМИ ДЕЯКИХ s-, p-, d- МЕТАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,18 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Гороховський Олександр Миколайович
УДК 546.226+546.661.49+546.662.611+543.22
САМОПОШИРЮЮЧА ВЗАЄМОДІЯ СУПЕРОКСИДА І ПЕРОКСИДА
НАТРІЮ З СУЛЬФАТАМИ ДЕЯКИХ s-, p-, d- МЕТАЛІВ
02.00.01 – неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Донецьк – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк.
Науковий керівник:
кандидат хімічних наук, доцент
Шаповалов Валерій Васильович
Донецький державний технічний університет,
доцент кафедри прикладна екологія та охорона
навколишнього середовища
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, доцент
Штеменко Олександр Васильович
Український державний хіміко-технологічний університет,
завідувач кафедри неорганічна хімія, м. Дніпропетровськ
кандидат хімічних наук, доцент
Марченко Валерій Іванович
Донецький державний університет,
доцент кафедри неорганічна хімія, м. Донецьк
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра неорганічної хімії, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “29” листопада 2000 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .052.06 при Донецькому державному технічному університеті за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема-58, 7-й учбовий корпус.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького державного технічного університету, 83000, м. Донецьк, вул. Артема-58, 2-й учбовий корпус.
Автореферат розіслано “24” жовтня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.х.н. Волкова О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Великі успіхи, досягнуті у вивченні властивостей і реакційної спроможності пероксидних сполук, дали можливість їх практичного застосування як джерела кисню, для очищення газів і стічних вод, отвердіння радіоактивних відходів. Пероксидні сполуки помітні і тим, що, реагуючи з вологою і вуглекислим газом, зв'язують їх і виділяють еквівалентну кількість кисню. Тому вони представляють значний інтерес у якості регенераторів кисню повітря. Їх практичне використання особливо зросло в теперішній час у зв'язку з виявленою здатністю до самопоширюючої взаємодії (СПВ) у пероксидно - сольових системах.
Технологічне використання процесів СПВ є одним із перспективних напрямків розвитку сучасної хімії, що дозволяє істотно знизити енергетичні витрати при отриманні різноманітних речовин. Виявлені реакції між солями і NaO2, Na2O2 також протікають у режимі СПВ, проте, при температурах значно більш низьких, чим у відомих процесах. Для аналізу і прогнозування хімічних перетворень у цих системах з'являється можливість застосувати достатньо розроблений і апробований математичний апарат моделювання СПВ. При цьому найбільш складною та актуальною задачею застосування моделей СПВ залишається визначення кінетичних характеристик. У зв'язку з цим більш прості джерела кисню на основі реакцій Na2O2 (NaO2) із сульфатами ряду металів представляють значний інтерес у якості моделей СПВ для рішення ряду прикладних задач і розвитку загальних наукових уявлень про СПВ.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась у рамках програм госптематики “Дослідження і розробка систем життєзабезпечення і контролю” (реєстраційний номер №93-257 Донецького державного технічного університету), “Дослідження в галузі твердих регенеруючих поглиначів і газогенеруючих складів” (№94-257), “Теоретичні та експериментальні дослідження в галузі забезпечення безпеки життєдіяльності колективних систем регенерації повітря” (№95-257) і спецтематики Г-56-90 (№467).
Мета роботи полягає у визначенні загальних закономірностей і особливостей раніше не вивчених гетерогенних хімічних реакцій між NaO2 або Na2O2 і сульфатами деяких s-, p-, d- металів, що протікають у режимі СПВ. При цьому передбачалось вирішити основні завдання:
-
вивчити за допомогою хімічного, термічного (ТА), рентгенівського аналізу, інфрачервоної спектроскопії і калориметрії умови протікання СПВ, проаналізувати і виділити найбільш важливі чинники, що впливають на швидкість СПВ і утворення продуктів, визначити нижні і верхні межі здійснення СПВ у цих композиціях;
-
розробити математичну модель СПВ, що коректно враховувала б вплив зовнішніх умов, кінетичний механізм хімічних перетворень, співвідношення компонентів і теплофізичні властивості систем на швидкість СПВ;
-
визначити кінетичні характеристики перетворень;
-
у пероксидно – сульфатних системах показати можливість переносу теоретичних передумов безгазових моделей у газові;
-
установити кореляцію між властивостями сульфату метала, складом продуктів реакцій і швидкістю СПВ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: САМОПОШИРЮЮЧА ВЗАЄМОДІЯ СУПЕРОКСИДА І ПЕРОКСИДА НАТРІЮ З СУЛЬФАТАМИ ДЕЯКИХ s-, p-, d- МЕТАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок