Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ ПОЛІТИКИ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСУВАННЯМ ОБІГОВИХ АКТИВІВ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ

ЕФЕКТИВНІСТЬ ПОЛІТИКИ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСУВАННЯМ ОБІГОВИХ АКТИВІВ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ ПОЛІТИКИ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСУВАННЯМ ОБІГОВИХ АКТИВІВ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,36 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРЧУВАННЯ ТА ТОРГІВЛІ
БУГРІМЕНКО РОМАН МИХАЙЛОВИЧ
УДК 658.153:658.871/.878
ЕФЕКТИВНІСТЬ ПОЛІТИКИ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСУВАННЯМ
ОБІГОВИХ АКТИВІВ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.07.05 – Економіка торгівлі та послуг
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економіки підприємств харчування та торгівлі Харківського державного університету харчування та торгівлі Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор
Власова Наталія Олексіївна,
Харківський державний університет харчування та торгівлі,
завідувач кафедри економіки підприємств харчування
та торгівлі
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Глущенко Віктор Володимирович
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри фінансів,
кандидат економічних наук, доцент
Огуй Наталія Іванівна,
Полтавський університет споживчої кооперації,
завідувач кафедри економіки підприємств
Провідна установа: Донецький державний університет економіки і торгівлі
ім. М. Туган-Барановського Міністерства освіти і науки
України
Захист дисертації відбудеться “ 29 “ січня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.088.02 Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою:
61051, м. Харків, вул. Клочківська, 333.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою:
61051, м. Харків, вул. Клочківська, 333.
Автореферат розісланий “ 29 “ грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент А.П. Грінько


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі відбуваються суттєві зміни в механізмі функціонування підприємств, обумовлені економічними реформами, що проводяться в країні.
Діяльність торговельних підприємств охоплює широкий спектр питань організаційного, економічного і фінансового характеру, якість вирішення яких багато в чому визначається станом обігових активів. Їх наявність, достатність, ступінь завантаження в обороті, забезпеченість джерелами фінансування обумовлюють не тільки той чи інший рівень ліквідності, платоспроможності та фінансової стійкості, але й можливості підприємств у досягненні стратегічних цілей діяльності, зосереджених на максимізації прибутку і вартості як найважливіших індикаторах ефективності функціонування об'єкта для власника.
Особливості функціонування підприємств торгівлі за сучасних економічних умов обумовлюють необхідність організації та здійснення ефективного управління підприємством. Саме ефективне управління забезпечує інтеграцію економічних процесів на підприємстві, зв'язує воєдино внутрішні ресурси господарюючого суб'єкта і зовнішнє середовище, підсилює його адаптивність і конкурентноздатність. У цьому контексті значимим і суттєвим для торговельних підприємств є ефективне управління обіговими активами в цілому та розробка ефективної політики фінансування обігових активів підприємства, зокрема.
Різними аспектами управління обіговими активами, а також джерелами їхнього фінансування займалися такі закордонні вчені-економісти, як Е. Нікбахт, А. Гроппеллі, Е.Ф. Брігхем, Дж.К. Ван Хорн, Б. Колапс та ін. Проблеми фінансування обігових активів досліджувалися В.В. Ковальовим, М.М. Крейніною, О.С. Стояновою, І.Т. Балабановим, А.Б. Крутиком, а безпосередньо в торгівлі І.О. Бланком, А.А. Мазаракі, Н.М. Ушаковою, Л.О. Лігоненко та іншими.
Вивчення опублікованих робіт і практика господарської діяльності свідчать про відсутність достатнього висвітлення принципово важливих питань, пов'язаних з формуванням ефективної політики фінансування обігових активів, особливо стосовно до специфіки торговельних підприємств. Дотепер залишаються недостатньо розробленими критерії та система показників для оцінки ефективності політики фінансування обігових активів торговельного підприємства, а також питання, пов'язані з визначенням оптимальної структури обігового капіталу підприємств галузі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ ПОЛІТИКИ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСУВАННЯМ ОБІГОВИХ АКТИВІВ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок