Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖИТТЄВИЙ РІВЕНЬ МІСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (1900 - 1914 рр.)

ЖИТТЄВИЙ РІВЕНЬ МІСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (1900 - 1914 рр.)

Назва:
ЖИТТЄВИЙ РІВЕНЬ МІСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (1900 - 1914 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,37 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
МОЛЧАНОВ Володимир Борисович
УДК 947.083.5/72 (477.4)
ЖИТТЄВИЙ РІВЕНЬ МІСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (1900 - 1914 рр.)
07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті історії України НАН України.
Наукові керівники : доктор історичних наук, професор
Кругляк Бориc Абрамович
доктор історичних наук,
провідний науковий співробітник
Шип Надія Андріївна,
Інститут історії України НAH України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти :
доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Гриценко Аделіна Павлівна, Інститут історії України НАН України
кандидат історичних наук, доцент Комаренко Олександр Юрійович, кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доцент
Провідна установа :
Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України, м.Київ
Захист відбудеться 26 листопада 2000 р. о годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 в Інституті історії України НАН України (01001, Київ, вул. М. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту історії України НАН України (01001, Київ, вул. М. Грушевського, 4)
Автореферат розісланий " 23 " жовтня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор історичних наук Гуржій О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Останнє десятиліття на фоні активізації державотворчих процесів в Україні значною мірою посилився інтерес до минулого українського народу, прагнення більш глибоко пізнати та осмислити історичний поступ України у різні епохи. Одна з проблем, яка викликає сьогодні неоднозначні, суперечливі оцінки істориків та економістів - це добробут жителів Правобережжя на початку ХХ ст.
Науковий інтерес до даної тематики в історичній науці не випадковий, тому що життєвий рівень є головним показником добробуту як усього суспільства в цілому, так і кожної окремої особистості зокрема. Вивчення динаміки життєвого рівня в минулому може бути корисним при формуванні сучасної соціально-економічної політики і допоможе уникнути соціальних катаклізмів, тому в даному дисертаційному дослідженні зроблено аналіз історичного досвіду населення губернських центрів Правобережної України на початку ХХ ст.
На наш погляд, необхідно критично підходити до ряду висновків, зроблених як у радянській, так і пострадянській історіографії цієї проблеми, зваживши на те, що на першій відбивався тиск офіційної політичної ідеології. Крах тоталітарної системи в СРСР, що розпочався з 80-х років, а потім розпад самої держави поставили, як усіх науковців, так і істориків зокрема, перед необхідністю переглянути концептуальні положення в науці, підійти до них без ідеологічних озирань, спираючись на об'єктивні економічні закони розвитку людського суспільства. Тому не випадково велику увагу дослідників нині стали привертати соціально-економічні аспекти життєвого рівня. Правовим фундаментом економічного життя суспільства сьогодні є Конституція України. Ряд її статей стосується життєвого рівня та відповідних йому параметрів. На жаль, частково людські права цим документом лише продекларовані. Як свідчить практика, процес становлення правового поля в нашій країні є надзвичайно болючим та довготривалим, а тим часом більшість населення України перебуває у матеріальній скруті.
В сучасних умовах економічного розвитку важливого значення набуває історичний досвід минулих поколінь. Саме його вивчення сприятиме безболісному становленню нової ринкової системи, а з нею й сучасного українського суспільства в цілому.
Зв'язок роботи з науковими програмами і темами. Робота є складовою частиною програмних досліджень відділу історії України ХІХ - початку ХХ ст. Інституту історії України НАН України та кафедри економіки Інституту Підприємництва та Сучасних технологій (м.Житомир).
Предметом дослідження є вивчення як життєвого рівня в цілому, так і відповідних окремих його параметрів (тривалість робочого часу, умови праці та відпочинку, заробітна плата та доходи, сфера споживання та послуг) міського населення Правобережної України у 1900-1914 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЖИТТЄВИЙ РІВЕНЬ МІСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (1900 - 1914 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок