Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК РИНКУ МОЛОКА ТА МОЛОЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ В РЕГІОНІ (на матеріалах Вінницької області)

ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК РИНКУ МОЛОКА ТА МОЛОЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ В РЕГІОНІ (на матеріалах Вінницької області)

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК РИНКУ МОЛОКА ТА МОЛОЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ В РЕГІОНІ (на матеріалах Вінницької області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,54 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ”
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
КОЗАК Ольга Анатоліївна
УДК 637.1:339.13(477.44)
ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК РИНКУ МОЛОКА
ТА МОЛОЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ В РЕГІОНІ
(на матеріалах Вінницької області)
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі “Інститут аграрної
економіки” Української академії аграрних наук
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор,
заслужений економіст України
Бойко Віктор Іванович,
Національний науковий центр “Інститут
аграрної економіки” УААН,
завідувач відділу продовольчих ресурсів
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Шкільов Олександр Васильович,
Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України,
професор кафедри аграрної соціології
та розвитку села
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Канінський Петро Казимирович
Національний науковий центр “Інститут
аграрної економіки” УААН,
завідувач відділу спеціалізації та
координаційно-інформаційної роботи
Провідна установа: | Державний агроекологічний університет Міністерства аграрної політики,
кафедра економічної теорії,
м. Житомир
Захист відбудеться 30 травня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал, к. 317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 2-й поверх, к. 212.
Автореферат розісланий “____”_____________2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Пулім В.А.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На сучасному етапі соціально-економічного розвитку України важливим питанням є пошук шляхів ефективного функціонування продовольчого ринку, оскільки його стан визначає рівень забезпеченості населення продуктами харчування. Серед основної сукупності продовольчих ринків одним із найбільш важливих є ринок молока та молочної продукції, який ще донедавна займав стійкі позиції щодо обсягів виробництва та споживання на світовому ринку молочної продукції. Однак тривалий перехідний період до ринкової економіки негативно позначився на розвитку даного ринку. Нинішня ситуація в молочній галузі далека від задовільної, а в більшості регіонів – кризова. Наслідком ситуації, що склалася, стало скорочення поголів’я молочної худоби, зниження її продуктивності, зменшення обсягів надходження молока на переробні підприємства. У важкому стані знаходиться і значна частина переробних підприємств, які, з одного боку, зайняті пошуком необхідних ресурсів сировини у прилеглих зонах її виробництва, а з іншого – не використовують повною мірою потужності для виробництва молочної продукції через відсутність інфраструктури збуту та низької купівельної спроможності населення. Тобто ринок молока та молочної продукції, яка має особливі вимоги щодо строків реалізації, переробки і зберігання, залишається недостатньо сформованим. Надзвичайно вразливим є економічний бік проблеми.
З огляду на вищевикладене виникає необхідність проведення наукових досліджень щодо сучасного характеру регіональних особливостей формування ринку молока та молочної продукції, динаміки структурних змін у розвитку виробництва і на цій основі обґрунтування основних напрямів та параметрів розвитку ринку молока та молочної продукції на найближчі роки і середньострокову перспективу. Вирішення цих питань особливо важливо для Вінницької області, оскільки виробничий потенціал молокопродуктового підкомплексу регіону за умови ефективного його використання, може задовольнити як власну потребу в молоці та молочній продукції, так і потреби інших регіонів.
Питанням розвитку молочного скотарства і виробництва молока, теоретичним і практичним аспектам формування та функціонування ринку молока та молочної продукції присвячено ряд наукових праць вчених економістів-аграрників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК РИНКУ МОЛОКА ТА МОЛОЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ В РЕГІОНІ (на матеріалах Вінницької області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок