Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БАГАТОХВИЛЬОВЕ АНОМАЛЬНЕ ПРОХОДЖЕННЯ РЕНТГЕНІВСЬКИХ ПРОМЕНІВ В ОДНОМІРНОДЕФОРМОВАНИХ КРИСТАЛАХ СПОЛУК А3В5

БАГАТОХВИЛЬОВЕ АНОМАЛЬНЕ ПРОХОДЖЕННЯ РЕНТГЕНІВСЬКИХ ПРОМЕНІВ В ОДНОМІРНОДЕФОРМОВАНИХ КРИСТАЛАХ СПОЛУК А3В5

Назва:
БАГАТОХВИЛЬОВЕ АНОМАЛЬНЕ ПРОХОДЖЕННЯ РЕНТГЕНІВСЬКИХ ПРОМЕНІВ В ОДНОМІРНОДЕФОРМОВАНИХ КРИСТАЛАХ СПОЛУК А3В5
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,54 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ імені Г. В. КУРДЮМОВА
НАН УКРАЇНИ
УДК 539.261
Ткач
ОКСАНА ОЛЕКСАНДРІВНА
БАГАТОХВИЛЬОВЕ АНОМАЛЬНЕ ПРОХОДЖЕННЯ
РЕНТГЕНІВСЬКИХ ПРОМЕНІВ
В ОДНОМІРНОДЕФОРМОВАНИХ
КРИСТАЛАХ СПОЛУК А3В5
Спеціальність 01.04.07 - фізика твердого тіла
Автореферат
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата фiзико-математичних наук
Київ – 2002
Дисертацiєю є рукопис.
Роботу виконано на кафедрi фiзики твердого тiла Чернівецького
національного університету імені Юрія Федьковича.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Фодчук Ігор Михайлович
Чернівецький національний університет
професор кафедри фізики твердого тіла
Офiцiйнi опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Прокопенко Ігор Васильович
Інститут фізики напівпровідників
НАН України, м. Київ,
заступник директора
доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник,
Кисловський Євген Миколайович
Інститут металофізики імені Г.В. Курдюмова
НАН України, м. Київ,
завідувач лабораторії
Провідна організація: Інститут фізики НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “9” жовтня 2002 р. о 15-iй годинi на засiданнi спеціалізованої вченої ради Д 26.168.02 при Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України (03680, МСП, Київ-142, бул. Академіка Вернадського, 36, тел. 444 - 10 – 05).
З дисертацією можна ознайомитися в бiблiотецi Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України.
Автореферат розісланий “7” вересня 2002р."
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої Ради,
кандидат фізико-математичних наук Т.Л. Сизова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми полягає у викладеному нижче.
Одночасна дифракція рентгенівських променів від декількох по-різному орієнтованих кристалографічних площин призводить до збільшення кількості дифрагованих хвиль і тому супроводжується, як правило, якісними та кількісними змінами в процесах дифракції. Порівняно з двохвильовою дифракцією багатохвильова суттєво збагачена дифракційними ефектами та особливостями, основними з яких є багатохвильовий ефект Бормана, обхідне збудження заборонених структурою або поляризацією відбивань (ефект Ренінгера), перерозподіл інтенсивності між дифрагованими пучками на дозволених відбиваннях (просвітлення та сумісне проявлення просвітлення та підсилення), багатохвильові маятникові осциляції та інші. Тому рентгенівські методи, що грунтуються на ефектах багатохвильової дифракції відкривають нові можливості дослідження структури реальних кристалів та добре доповнюють відомі двохвильові методи. Водночас дослідження багатохвильового розсіяння рентгенівських променів у спотворених бінарних кристалах дозволяє пояснити фізичні процеси, що відбуваються при дифракції рентгенівського випромінювання в реальних кристалах, що не мають центра симетрії.
Необхідно підкреслити, що використання аналітичних методів для аналізу багатохвильового розсіяння в реальних кристалах є досить складним, оскільки основні рівняння динамічної теорії в багатохвильовому наближенні не піддаються аналітичному розв’язку, тому необхідно використовувати методи чисельного моделювання процесів динамічного розсіяння на сучасних швидкодіючих ЕОМ.
Отже, дослідження впливу одновимірних деформаційних полів на багатохвильові дифракційні ефекти в бінарних кристалах є актуальними та важливими, оскільки дають змогу розширити рамки існуючої динамічної теорії нелінійних явищ при розсіянні рентгенівських променів на спотвореннях кристалічної гратки. Комплексне використання методів аналітичного та чисельного моделювання процесів динамічного розсіяння рентгенівських променів дозволяє отримувати більш повну інформацію про характер розподілу та величину спотворень кристалічної гратки, а також описати фізичні процеси, що відбуваються при багатохвильовій дифракції рентгенівського випромінювання у нецентросиметричних кристалах.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами забезпечено тим, що дослідження, результати яких представлені в дисертації, виконані у відповідності до програми наукової тематики кафедри фізики твердого тіла Чернівецького національного університету “Дво- та багатохвильова рентгенівська дифрактометрія надтонких шарів та наноструктур” № 14-88 від 12.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: БАГАТОХВИЛЬОВЕ АНОМАЛЬНЕ ПРОХОДЖЕННЯ РЕНТГЕНІВСЬКИХ ПРОМЕНІВ В ОДНОМІРНОДЕФОРМОВАНИХ КРИСТАЛАХ СПОЛУК А3В5

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок