Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УЧАСТЬ УКРАЇНЦІВ В КОЛОНІЗАЦІЇ ХАБАРОВСЬКОГО КРАЮ (1910-1928 РР.)

УЧАСТЬ УКРАЇНЦІВ В КОЛОНІЗАЦІЇ ХАБАРОВСЬКОГО КРАЮ (1910-1928 РР.)

Назва:
УЧАСТЬ УКРАЇНЦІВ В КОЛОНІЗАЦІЇ ХАБАРОВСЬКОГО КРАЮ (1910-1928 РР.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,31 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛІТВІНОВ ВІТАЛІЙ ВІТАЛІЙОВИЧ
УДК 940.2(470)
УЧАСТЬ УКРАЇНЦІВ В КОЛОНІЗАЦІЇ ХАБАРОВСЬКОГО КРАЮ
(1910-1928 РР.)
07.00.01 – історія України
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі російської історії Дніпропетровського національного університету, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України,
ІВАНЕНКО Валентин Васильович,
Дніпропетровський національний університет
завідувач кафедри російської історії,
проректор з науково – педагогічної роботи у сфері
гуманітарної освіти та виховання молоді.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
КРИВЧИК Геннадій Георгійович
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури
завідувач кафедри українознавства,
кандидат історичних наук, доцент
ТУРЧЕНКО Галина Федорівна
Запорізький національний університет
доцент кафедри історії України.
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
кафедра історії України.
Захист відбудеться “17”травня 2006 р. о 1300 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т. Шевченка, 1, Палац студентів ДНУ, ауд. 30.
Із дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “14” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Кривий І. О.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Протягом десятиріч у багатьох західноєвропейських країнах все більше уваги приділяється регіональній або “локальній історії” і це не випадково. Реконструкція історичного минулого окремих регіонів та міст дає можливість достатньо повно дослідити загальний історичний процес, врахувавши його особливості на кожному етапі. Одним з аспектів вітчизняної локальної історії є вивчення зв’язку між Україною та іншими державами та народами. Через низку об’єктивних причин одне з провідних місць у цьому напрямку посідає проблема пізнання історичної минувшини та сьогодення україно-російських відносин. Тим більше, що нині в цій площині науково-пізнавальної діяльності нерідко, всупереч здоровому глузду, домінують ворожість та впертість в поєднанні з фальсифікаціями фактів при відстоюванні власних позицій.
Другим важливим аспектом досліджень вітчизняної локальної історії є вивчення життя та діяльності українських діаспор у світі, а також причин і обставин їх виникнення. Зараз найбільш “просунутими”, образно кажучи, тут є українські діаспори на австралійському та американських континентах. Доля ж українців, які переселялись в межах Російської імперії та Радянського Союзу, залишається здебільшого поза увагою дослідників.
В існуючих дослідженнях більше уваги приділяється розвитку регіону, а не людям, тому третій напрямок полягає в вивченні не далекосхідних територій, а народу, який населяв ці землі.
Становлення української державності супроводжується реформуванням національної економіки, тому четвертий напрямок полягає у вивченні російського досвіду при організації освоєння окремих регіонів держави у контексті розв’язання проблем перенаселення в малоземельних регіонах країни та вивчення методів перетворення економічно відсталих областей в потужні індустріальні та індустріально-аграрні регіони.
Необхідність ідентифікації терміну "колонізації" стосовно освоєння російського Далекого Сходу є п’ятим ключовим компонентом, що визначає актуальність даного дослідження. За своїм характером колонізація може бути як внутрішньою (заселення та освоєння околиць власної держави), так і зовнішньою (заснування поселень, пов’язаних із землеробством за кордонами власної держави). Згідно з історичним досвідом, як правило, у більшості випадків і зовнішня, і внутрішня колонізація супроводжувались або насильницьким підкоренням, або фізичним знищенням корінного населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УЧАСТЬ УКРАЇНЦІВ В КОЛОНІЗАЦІЇ ХАБАРОВСЬКОГО КРАЮ (1910-1928 РР.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок